stats for wordpress

İngilizce Eğitimi Hayatınızın Her Alanında Olmalı konusarakogren.com

01 Şubat 2017 Çarşamba, 19:26
ingilizce ilahiler (2)

Motivasyon sağlandığında öğrenme çok daha hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleşir. İngilizce eğitiminde de motivasyon çok önemlidir. Amaçlarınızı doğru bir şekilde belirlediğinizde çalışmalarınız çok daha kolay olacaktır. Öncelikle bir hedefiniz olmalı ve bu hedef çalışmalarınızda hazırlayacağınız programlara yön vermelidir. Sonrasında ise çalışmalarınıza biraz eğlenceli bir hale getirerek te öğrenmenin hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle görsel ve işitsel medya kullanımları, dil eğitiminizde kısa sürede önemli bir ivme kazandırabiliyor. Müzik dinlemek, alt yazılı filmler izlemek önerilen faaliyetler arasında yer alıyor. Bu alanda ingilizce ilahiler dinleyebilir, hem melodilerin eşsiz ikliminde kendinizi rahatlatabilir, hem de İngilizce pratik yapmış olabilirsiniz. Farklı her eser ile farklı kalıp kullanımlar öğrenebilir ve pratik alanında çok daha fazla etkin materyal elde edebilirsiniz. Seçtiğiniz ilahilerin mutlaka yazılışlarını da görmeli ve anlamlarını bilmelisiniz. Bu anlamda dinleme yaparken bir yandan da duyduğunuz kelimeleri yazmak ve anlamlarını not etmek faydalı bir çalışma olacaktır. Uzun yıllardan bu yana eğitim sistemimiz içerisinde gramer eğitimlerinin öncelikli olması ile dil alanında yetersiz bireyler yetişti. Hemen hemen her öğrencinin diplomasında İngilizce yazar. Ancak kullanım oranlarına bakıldığında yüzde onları bu seviye geçmez.

Pratik dil eğitiminde bir anahtardır. Çünkü kullanmadığınız bir dilin konuşma alanında size fayda sağlamasının imkanı bulunmuyor. Gramer eğitimlerin sade yüzde 20- 25’inde kalmalıdır. Geri kalan yüzde 80’lik kısım pratik olduğu müddetçe bireyler daha özgüvenli bir şekilde İngilizcelerini geliştirecektir. Cümle kurulumu ile başlayan gramer çalışmaları, ilk etapta Türkçeden farklılığını gösterir. Bu nedenle gramer çalışmalarında kural öğrenimin ardından yine pratik konunun zihinlerde yer edinmesini sağlayacak bir kullanım olacaktır. Zamanlar en temel konu başlıklarıdır. Sonrasında ise daha ince kullanımlara sıra gelir. Bunlar arasında determiners gramer kuralı da öğrenebileceğiniz incelikler arasında yer alıyor. Sözcükleri cümle içerisinde daha belirleyici olarak kullanılmasını sağlamaktadır. An, this, our, these gibi sözcükler yan yana kullanılamayan determinler olarak sayılabilirken; many, all, some gibi determinler ise yan yana kullanılabilmektedir. Her determinin kullanımında belirli incelikler bulunur. Dünya da tek olan nesneler için kullanılan the, tekil isimlerin önünde kullanılır.

Diğer tüm kelimelerde de bu ve benzeri kullanımlara yer veriliyor. İngilizceyi hayatınızın belirli bir kısmında öğrenebileceğiniz bir ders olarak görmemeni gereklidir. Eğitimler başladığında hayatınızın her alanında İngilizceye daha fazla yer vermeniz gerekecektir. Çünkü öğrendiğiniz bilgiler kullanılmadığında tamamen unutulabilir. Bunun için telefon kullanımınızı İngilizceye çevirebilir, İngilizce kanallar izleyebilir, İngilizce gazeteler okuyabilirsiniz. Hatta whatsaap durumunuzu bile İngilizce cümlelerden oluşturabilir, İngilizce nickler tercih edebilirsiniz. Eğlenceli seçimler yapmak için http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-nickler/ adresini ziyaret edebilir ve pratiğe dayalı bir eğitim sistemini benimseyen bir online kurs imkanını inceleyebilirsiniz. Tüm avantajları ile sistemi ücretsiz deneyebilir ve kendi deneyimlerinize dayanarak kararlar verebilirsiniz.

Haberleri kaçırmayın
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz