Ana sayfa TV Programları 3’te 3 tarih yarışması Pelin Çift ve Tufan Gündüz ile yola devam!

3’te 3 tarih yarışması Pelin Çift ve Tufan Gündüz ile yola devam!

tarafından ker_def

Merakla beklenen Türkiye’nin bilgi yarışması “3’TE 3” yeni sezonda, yenilenen dekoru ve yeni kurallarıyla 10 Eylül Perşembe akşamı TRT 1’de izleyicilerle buluşuyor. Başarılı programları ile bilinen Pelin Çift’in sunduğu bilgi yarışması “3’TE 3” te, Prof. Dr. Tufan Gündüz yorumları ve yarışmacılara yaptığı yardımlarla programa renk katmaya devam edecek.

Oyuncuların tarihi şahsiyetleri canlandırdığı “Tarih Sahnesi” sorularıyla dikkatleri çeken yerli ve özgün bilgi yarışması “3’TE 3” yeni kurallarıyla daha heyecanlı ve daha iddialı. Büyük ödülün 500.000 lira olduğu yarışmada yarışmacıların kazanmak için yapmaları gereken tek şey ise önceki sezonlarda olduğu gibi; üst üste üç soruyu doğru cevaplayarak 3’te 3 yapmak…

Yeni kuralların her anına heyecan kattığı yarışmada, yarışmacılara her 3’te 3 ten sonra “Tamam mı, Devam mı?” sorusu soruluyor. “Tamam” diyen yarışmacı doğru cevapladığı son sorunun ödül miktarını alarak yarışmadan ayrılabiliyor.

“Devam” diyen yarışmacı ise daha yüksek bir ödül miktarına ulaşmak için yarışmaya devam edebiliyor. Ayrıca yarışmacı yarışmanın herhangi bir anında önünde bulunan kırmızı butona basarak yarışmayı kendisi için sonlandırabiliyor. Yarışmacı böylelikle 3’te 3 yaparak ulaştığı son ödül rakamının yarısını kazanarak yarışmadan ayrılıyor.

Tarihten sinemaya, coğrafyadan edebiyata, spordan fen bilimlerine kadar tüm alanlardan soruların yer aldığı “3’TE 3 Bilgi Yarışması”, bilgiye ve öğrenmeye meraklı izleyiciler için 10 Eylül Perşembe akşamı TRT 1 ekranlarında başlıyor.