SON DAKİKA
20 Ağustos 2019 19:23

SON HABERLER

Afili Aşk dizisi neden bu kadar sevildi? İzleyicinin yorumları her şeyi anlatıyor aslında!

Televizyongazetesi/Detay – Kanal D’nin yeni yaz dizisi Afili Aşk, daha başlamadan tanıtımlarıyla da dikkat çeken bir yapım olmuştu.

Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde yıldızı parlayan ve geçtiğimiz sezon ekranda yer almayan yakışıklı oyuncu Çağlar Ertuğrul ile Burcu Özberk’in başrolünde oynadıkları dizi, ekrandaki diğer romantik komedi dizileri arasında en dikkat çeken yapım oldu.

Dizi, dün akşam yayınlanan 3. bölümüyle reytinglerde 3 kategoride de 1. sırada yer aldı.

Afili Aşk, tüm kişilerde 6,48 izlenme oranı ve 20,87 izlenme payı, 20+ABC1’de 6,33 izlenme oranı ve 20,40 izlenme payı, AB’de 6,41 izlenme oranı ve 20,93 izlenme payı alarak 100 program arasında birinci oldu.

Özberk ve Ertuğrul’un ekran uyumu dikkat çekerken, başarılı performanslarıyla da övgüleri toplamaya devam ediyorlar.

Dizinin bu kadar sevilmesinde şüphesiz iki oyuncunun uyumu dikkat çekiyor. Ancak tek neden bu değil!

Senaryodaki akıcılık, olayların hızlı çözülüşü, yan karakterlerin başarılı oyunculukları ve onların hikayelerindeki ilgi çeken detaylar, diyalogların içindeki ince espriler, diziyi yaz dizileri arasında başka bir yere koymakta.

Konu zengin adam-fakir kız aşkı gibi klişe bir hikaye olsa da doğru adımların atılmasıyla Kanal D’nin de uzun süredir diziler konusunda yaşadığı şanssızlığı kıran bir sıçrama yaşatıyor.

Afili Aşk’ı izleyenlerin sosyal medyadaki yorumlarına bakınca, izleyicinin beklentileri de dizide ne buldukları da daha iyi anlaşılmakta.

İzleyicilerin en çok olayların hızlı akışı ve düğümlerin kısa sürede çözülmesi konusunda yaptıkları yorumlar dikkat çekiyor. Pek çok dizide söylenemeyen iki cümle yüzünden haftalarca uzayan olaylar, Afili Aşk dizisinde bekletmeden kimi zaman aynı bölüm içinde çözülüp izleyenleri de rahatlatıyor.

Tempoyu düşürmüyor, olaylar hızlı çözülüyor!

Hayatın olağan akışına ters duran kimi durumları dizide görmemek, karakterlerin karşılıklı diyaloglarında akıcı ve hızlı konuşmalar, izleyeni ekran başında çatlatmadan çözülüp giden konular, Afili Aşk’ı yaz sezonunun sevilen dizisi yapmaya yetti.

Bir izleyicinin “Başından sonuna kadar ağzım kulaklarımda izliyorum diziyi” ifadelerinde olduğu gibi pek çok kişi dizinin temposundan mutlu. Bölümün başından sonuna kadar gözünü ekrandan ayırmadan izletmeyi başarıyor.

Dizinin yeni sezonda devam edip etmeyeceğini reytingler gösterecek ama izleyicinin en büyük endişesi, hızlı bir akıcılıkla başlayan dizilerin, zaman geçtikçe konu bulamayınca uzatılması durumuna uğraması.

Şimdilik Afili Aşk’ın böyle bir sorunu yok ama ilerleyen bölümlerde neler olacağını hep birlikte izleyip göreceğiz…

Dün akşam 3. bölümü yayınlanan dizinin en sevilen sahnelerinden birisi, Kerem’in arkadaşı ile konuşurken Ayşe ile neden evlendiğini itiraf ettiği sahne oldu. Sahnede Ayşe’nin lafı gediğine oturttuğu cümleler kahkahayla dinlenirken, olayın uzatılmadan çözülmüş olması da izleyiciyi mutlu etti.

İşte o sahne:

Afili Aşk 3. bölümde neler oldu?

Ayşe, Kerem’in şirket için evlenme planına dahil olduğunu öğreniyor.

Kerem, İstanbul’un çok eski tekstilcilerinden olan Yiğiter ailesinin yakışıklı ve çapkın oğludur. Yaratıcı zekasıyla zamana yenik düşmek üzere olan aile şirketini bir start – up çalışmasıyla sektörün lideri haline getirmiştir. Getirmiştir ama babası Muhsin’in gözünde adam olamamıştır. Çünkü Kerem yiyip içip, gezip tozup, her çiçekten bal alma şiarıyla hayatını yaşayan biridir.

Keremlerin atölyesinde işçi olarak çalışan Ayşe de biri despot, diğeri hayırsız iki ağabeyi kontrolünde renksiz, tatsız bir hayat yaşayan zeki, güzel ve kalbi iyilik dolu bir kızdır. Tek umudu, bir süredir sevgili olduğu Berk ile evlenmek ve bu hayatı geride bırakmaktır. Ancak ağabeyleri onu mahallenin zengin çocuğu Sabri ile evlendirmek isteyince Ayşe, Berk’e bir an önce evlenmeleri gerektiğini söyler. Bunu duyan Berk ortadan kaybolur.

Kendi halinde, saf ve iyi yürekli bir mahalle kızıyken hem ailesi, hem de aşk hayatından darbe üzerine darbe yiyen Ayşe, hayatında ilk kez kendisi için bir şey yapmaya karar verir. Bu kararı vermesinde en büyük etken olan Kerem, aynı zamanda Ayşe’nin kurbanı olacağından habersizdir. Ayşe, Kerem ve kendisini ömür boyu birbirine bağlayacak hamleyi yaparak oyunun kurucusu olur ancak bu oyun ikisinin de içinden çıkamayacağı şekilde ayaklarına dolanacaktır.

İlgili Haberler