SON DAKİKA
19 Haziran 2019 05:52

SON HABERLER

Ağlama Anne dizisi izleyiciyi resmen ikiye böldü! Bu kavga bitmez!

Televizyongazetesi/Analiz
Atv’nin yeni dizisi Ağlama Anne, dün akşam ilk bölümüyle ekrana geldi.

Siyah Beyaz Aşk dizisinden sonra yeniden ekrana dönen Birce Akalay, dizide Alev isimli cezaevinden yeni çıkmış bir kadını oynuyor. Bir gecelik macerasının sonucu hamile kalan ve öğrenci yurdunda doğurduğu bebeğini camdan aşağı atan Alev, olay ortaya çıkınca tutuklanarak cezaevine gönderiliyor ve 18 sene sonra çıkıyor.

Bebek bir şekilde kurtarılıyor ve kız kardeşi Damla tarafından büyütülüyor. Babasının ancak Damla’nın nüfusuna kaydedilmesiyle kabul ettiği bebek, annesinin teyzesi olduğunu bilmeden büyüyor.

Damla kızını görmesi için cezaevine Alev’in yanına götürse de Alev kabul etmiyor ve bir daha gelmemesini, annesi olduğunu bilmemesini istiyor. Ancak yıllar içinde pişman olup cezaevinden çıktığında kızına gerçeği açıklamak istiyor. Kızkardeşi Damla ile tartışıyorlar. İşte bu tartışma, ekran başındaki izleyicilerin de büyük dikkatini çekti.

Alev’in kızına gerçeği anlatmak istemesi, Damla’yı çileden çıkarıyor. Yıllar önce istemediği kızını, bu kez almak istemesi, annesi gibi onu sevip büyüten Damla’nın tepkisini çekiyor.

Damla, koruyup kollayıp yıllarca emek verdiği yeğenini kendi kızı gibi bağrına basmış bir kişi.

Alev ise o öldürmeye çalışmış, istememiş ama sonra pişman olmuş, doğuran anne.

Yıllardır toplumda hep konuşulan konu, Ağlama Anne’de de izleyiciyi böldü. Doğuran mı, yoksa emek veren büyüten mi annedir?

İşte tam da bu sorunun orta yerinde duruyor Ağlama Anne dizisi.

Alev, daha çok küçükken yaptığı hatadan dolayı çok pişman, hatasını düzeltmek istiyor. Kızına sarılmak, annesi olduğunu söylemek istiyor. Ancak izleyicilerin bir kısmı, Alev’in haksız olduğu görüşünde. Sebepleri olsa bile ona kızıyor ve “Şimdi mi aklına gelmiş?” diyerek eleştiriyor.

Damla’nın babasına karşı koyarak ve büyük zorluklarla büyüttüğü kızı gibi şefkatle bağrına bastığı Zeynep’ten vazgeçme şansı yok. Damla’nın hiç bir suçu olmadığı görüşünde olan izleyicilere karşın, “Gerçek annesi Alev, ona bir şans verilmeli” diyenler de var.

Bu tartışma ne kadar sürer bilinmez ancak ilk bölümüyle dizinin hikayesi beğeni toplarken, oyunculara da övgüler yağdırıldı.

Cansel Elçin’in Adnan rolüyle karşımıza çıktığı dizide, Adnan’ın Zeynep’e ulaşması ve Alev’le karşılaşması şimdi heyecanla bekleniyor. Damla ve Alev arasında yaşanan tartışmaya Adnan da girdiğinde durum hayli karışacak gibi duruyor.

Ancak Damla, Zeynep’in babasının Adnan olduğunu öğrenince ablasına sert bir tepkide bulunup ondan uzak tutması gerektiğini söylüyor. İkinci bölümde daha heyecanlı sahneler izleyiciyi bekliyor.

REYTİNGDE DURUM NE?

Bu arada ilk bölümüyle ekrana gelen dizinin reytingleri, beklenenin altında kaldı.

Ağlama Anne dizisi tüm kişiler kategorisinde 3.72 reyting ve 9.27 izlenme payı ile 7. sırada kendisine yer buldu.
AB kategorisinde 2.22 reyting ve 5.58 izlenme payı ile ancak 11. sırada yer alabildi.

İşte 2. bölüm tanıtımı:

Ağlama Anne 1. Bölüm Özeti:

Damla, ablası Alev’in gayrimeşru bir şekilde dünyaya getirdiği ve öldürmeye çalıştığı kızı Zeynep’e sahip çıkmıştır. Damla, Zeynep’e tüm hayatını adamış, babası Hasan’ın evinde sığıntı gibi yaşamış, kendine ait bir yuva kuramamış ve bugün her şeyini verdiği Zeynep’i kaybetme tehlikesiyle

karşı karşıyadır. İyi halden erken tahliye olan Alev’in tek amacı, yılların vicdan azabı ve pişmanlığıyla Damla’nın karşısına çıkıp kızını geri almaktır!

Damla, senelerce her türlü zorluğa göğüs gererek Zeynep’i büyütmüş, Alev ise ona can vermiştir. İki kadın annelik mücadelesi verirken, Zeynep’in dedesi Çetin, dünyaya gelmediğini sandığı torununun hayatta olduğunu öğrenir. Ciddi bir tehdit olarak Alev’in karşısına çıkar. Tek istediği, Zeynep’in babası olan oğlu Adnan’ın Zeynep’i öğrenmemesidir. Bunun için de her şeyi yapabilecek kadar gözü dönmüştür. Ancak her şeye rağmen Adnan’ın öğrenme yolculuğuna girmesi uzun sürmeyecektir.

İlgili Haberler