Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Akrep dizisi Avrupa’daki ilk yayınını çok yakında yapacak!

Akrep dizisi Avrupa’daki ilk yayınını çok yakında yapacak!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com /Detay – Bir Türk dizisi daha Avrupa’ya açılıyor. Entrika dolu hikayesiyle dikkat çeken Akrep dizisi, çok yakında ilk kez bir Avrupa ülkesinde yayınlanacak. Akrep önümüzdeki günlerde Romanya’da izleyiciyle buluşacak.

Star TV’de yayınlanan ve 1441 Yapım tarafından çekilen Akrep dizisi Aralık 2020’de başlayıp Haziran 2021’de sona ermişti. Usta oyuncu Demet Akbağ’ın yıllar sonra dizi dünyasına geri dönmesini sağlayan Akrep dizisinde başrol oyuncularından bir diğeri de Evrim Alasya’ydı. Çok zengin ve güçlü bir işkadını olan Perihan Emgen ile onun yıllar önce terk ettiği ve intikam almak için geri dönen kızı Ferda’nın arasındaki ölesiye mücadeleyi anlatan dizi sürükleyici bir hikayeye sahipti.

İki usta oyuncu başarılı performanslarıyla hikayedeki entrika ve öfkeyi çok etkili bir şekilde ekrana yansıtırken dizide Yusuf Çim, Beril Pozam, Suzan Aksoy, Esila Umut, Bestemsu Özdemir, Çağdaş Onur Öztürk gibi usma isimler de yer aldı.

Akrep dizisi Avrupa'daki ilk yayınını çok yakında yapacak! 14

Bir sezon süren ve 26’ncı bölümde düşük reytingler sonucu final yapmasına karar verilen Akrep’in konusu şöyleydi:

Perihan Emgen (Demet Akbağ); kızı, torunları ve çok sevmese de kızı için katlandığı damadı ile yıllar içinde kelimenin tam anlamıyla tırnakları ile kazıyarak kurduğu rahat, konforlu ve iktidarlı bir hayat sürmektedir. Bir gece karakoldan gelen telefon ile hepsinin hayatı sonsuza dek değişecektir! Kızı Berna’nın cesedi bulunmuştur!

Demir parmaklıklar ardında, karşısında gencecik bir avukata Perihan’ın hayatını neden alt üst ettiğini anlatan Ferda Kendirci (Evrim Alasya) ise tırnakları ile kazıyarak bir mahalle kuaförü sahibi olmuştur ama Perihan’ın sahip olduklarının peşindedir! Karakoldan gelen telefon ile Emgenlerin evine ve hayatına bomba gibi düşen Ferda, Perihan’ın kızı, damadının ise sevgilisidir!

Henüz bir yaşında iken terkettiği kızı şimdi ailesini darmaduman eden kişi olarak karşısındadır! Ferda’yı hapishaneden kurtarmak için dinleyen Ayşem’in de Ferda’nın ve kızı Merve (Müge Su Şahin)’nin hayatına bir bomba gibi düşmesi an meselesidir! Emgen Ailesi’nin torunları Duru (Aslı Melisa Uzun), Şahin (Taha Baran Özbek) ve Ece (Ahsen Türkyılmaz); Perihan ve Ferda’nın savaşının ortasında kalacaktır.