Ana sayfa Dizi Haberleri Alef dizisi başlarken bir ilke imza attı!

Alef dizisi başlarken bir ilke imza attı!

tarafından admin

Blu TV ve Fx ortak yapımı olan, Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’i başrolde buluşturan Alef dizisi için Türkiye’nin ilk online galası yapıldı. Alef’in ilk iki bölümü 10 Nisan Cuma yani bu akşam saat 21.30’da Blu TV ve Fx’te yayınlanacak.

Türkiye’de mistik polisiye türünün ilk örneği olan Alef’in yönetmenliğini Emin Alper, senaristliğini Emre Kayış, yapımını ise MAY Prodüksiyon üstleniyor. ALEF, izleyicilerini gizem ve aksiyonla dolu sekiz bölümlük bir yolculuğa çıkarıyor.

Zorunlu olmadıkça kimsenin evden çıkmadığı bu dönemde, dizinin ilk iki bölümü basın ve özel davetliler ile Türkiye’nin ilk sanal galasında buluştu. Gizli bir şifre ile girilen galanın konuklarını dizinin başrol oyuncuları ve yönetmeni ile birlikte yapımcı Metin Alihan Yalçındağ karşıladı. Daha sonra merakla beklenen ilk iki bölümü izleyen birbirinden ünlü isimler, Alef hakkındaki yorumlarını #alefgalasındaydım hashtagi ile paylaştı.

Sevdiklerimizi ve sizi korumak için online’ız”

Karşılama videolarında katılımcılara seslenen oyuncular salgın nedeniyle galanın online yapıldığını belirtti. Türkiye’nin ilk online galasıyla seyircisiyle buluşan ALEF’in art arda ilk iki bölümü, BluTV ve FX’te bu akşam 21.30’da yayınlanacak.

Alef dizisi başlarken bir ilke imza attı! 7

ALEF DİZİSİ HAKKINDA

BluTV ve FX’in ortak projesi Alef; Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’in başrollerini paylaştığı kadrosuyla ilk iki bölümünün yayınlanması için geri sayıma başladı. Türkiye’de mistik polisiye türünün ilk örneği olan Alef’in yönetmenliğini Emin Alper, senaristliğini Emre Kayış, yapımını ise MAY Prodüksiyon üstleniyor. Gizem ve aksiyon dolu sürükleyici hikayesi ile ALEF’in ilk iki bölümü bu akşam saat 21.30’da BluTv ve FX’de yayınlanacak.

Kemal ve Settar, karakterleri hem kişisel hayatları hem de işlerine bakış açılarıyla birbirine tamamen zıt iki dedektiftir. İstanbul’da işlenen esrarengiz cinayetleri çözmek için aldıkları görev onları bir araya getirir. Dedektifler ancak kendi deneyim ve bilgilerini birleştirirlerse vakayı çözebileceklerdir.

Karşılarındaki seri katilin cinayet motivasyonlarını çözmeye çalışırken kendilerini hiç bilmedikleri bir dünyanın eşiğinde bulurlar. Bu zorlu yolculukta açılacak kapılar hem Kemal’in hem Settar’ın kendi iç dünyalarında saklı kalan acılarını da açığa çıkaracaktır.Cinayetlerin işlendiği evde “ Alef” sembolüyle karşılaşan dedektifler sembolü araştırmaya başlar. Katilin bıraktığı ses kaydı, onları Yaşar adında bir İslam Tarihi uzmanına yönlendirir.