Ana sayfa Dizi Haberleri Alija dizisi 30 Ocak Salı 1. bölümüyle başlıyor! İşte diziden tüm detaylar

Alija dizisi 30 Ocak Salı 1. bölümüyle başlıyor! İşte diziden tüm detaylar

tarafından ker_def
Aliya İzzet Begoviç’in hayatını anlatacak belgesel dizi Alija başlıyor.

İlk fragmanı yayınlanan Alija dizisinin oyuncu kadrosu ve konusu merak konusu oldu.

Yapımcılığını Sancak Medya’nın üstlendiği Alija dizisi 30 Ocak’ta TRT ekranlarında başlıyor. 6 bölümlük bir mini dizi olan Alija oyuncu kadrosu ve konusu merak ediliyor. İlk fragmanı yayınlanan dizi Aliya İzzetbegoviç’in dikkatleri çeken yaşam hikayesi ilk gençlik yıllarından itibaren izleyiciye aktarılacak. Alija dizisi hakkında tüm merak edilenler ve oyuncuları haberimizde. İşte tanıtımı…

ALİJA KONUSU

Oyuncu kadrosunda Yurdaer Okur, Berke Üzrek, Görkem Yertan ve Dilşat Çelebi’nin yer alacağı iddialı proje Alija 30 Ocak’ta başlayacak. Ahmet Tezcan’ın kaleme aldığı dizide, 19 Ekim 2003 senesinde hayata gözlerini yuman Bağımsız Bosna Hersek kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı olan Aliya İzzetbegoviç’in gerçek hayat hikayesi anlatılacak. Sadece 6 bölüm yayınlanacak olan mini dizinin her bölümü 90 dakikadan oluşuyor. Dizide, 2003 yılının Ekim ayında kaybettiğimiz Bosna’nın millî kahramanı, kurucu devlet başkanı, aydın ve demokrat siyasetçi, yüksek ahlak sahibi İzzetbegoviç’in şahsında, Bosna Halkının son iki yüz yıllık tarihini ve geleceğe dair umutlarını bulacaksınız.

Bosna ve Hersek’in kurucu Cumhurbaşkanı Alija Izetbegović’in ilk gençlik yıllarından itibaren, son nefesine kadar hayatını anlatan dizi Alija Salı günleri yayınlanacak.