SON DAKİKA
24 Kasım 2022 13:17

SON HABERLER

Alın Yazım dizisi konusu ve oyuncuları

Alın Yazım dizisi konusu ve oyuncuları

Alın Yazım, Kanal D’de ekrana gelen başrollerini Duygu Keser, Ozan Dağgez, Deniz Özlem Durmaz, Orhan Aydın, Yeşim Gül, Aykut Ünal, Zafer Demircan’ın yer aldığı dizidir.

Doğduğu gün yetimhaneye bırakılan, sekiz yaşına kadar İstanbul’da, sonra da Eskişehir yetimhanelerinde büyüyen Asya, aslında çok büyük bir mirasın tek varisiydi. Ve bunu kendisi dahil kimseler bilmiyordu.

Yıllar önce annesini doğum masasında kaybederek en büyük talihsizliği yaşayan Asya için hayat başlangıcından itibaren zorluklarla geçmiştir. Asya iki günlük bebekken babası Cevher’in yurt dışından ölüm haberi gelmiş, böylece Asya amcası Levent ve yengesi Aysel’in eline kalmıştır. Cevherin tek varisinin Asya olduğunu bilen Aysel, Levent’ten gizli sevgilisi Kürşat’ı kullanarak hain bir plan hazırlamıştır: Asya geç kalmadan yok edilecektir. Plan tıkır tıkır işler ve Aysel kaynının büyük servetine konar. Ama henüz onun da bilmediği bir şey vardır …

Aysel Asya’yı öldü bilmektedir. Oysa Kürşat kızı bir yetimhaneye vermiş, hayatını adım adım takip etmiştir. Amacı günü gelince Asya’yı, Aysel’den intikam almak için kullanmaktır.

Asya, İstanbul’a gelişiyle birlikte Aysel’in elinden aldığı hayata kaderinin de yardımıyla adım adım yaklaşacak, yaşamıyla ilgili sırlar açığa çıktığında, onca zenginliğin tek sahibinin Asya olduğu gerçeği ortaya çıkacaktır. Üstelik Asya kuzeni Selma’nın nişanlısı Yiğit ile de büyük bir aşk yaşamaya başlayacaktır. Asya’nın İstanbul’a geldiği gün Yiğit ile tatlı bir kavgayla başlayan tanışmaları,vazgeçemeyecekleri tutkulu bir aşka dönüşecektir. Masum ve iyi niyetli Asya, farkında olmadan yengesi ve kuzeninin tüm düşmanlıklarını üzerine çekecektir. Yiğit ile aşkları defalarca sınanacak, onlar her defasında birbirlerine daha çok bağlanacaklardır.

Delicesine sevdalar, onulmaz yaralar, kıskançlık ve hırsların tükettiği ruhlar, ancak aşkın gölgesinde derman bulabilecektir. Tabii aşka layık olabilmişlerse….

Yapım: Düş Gezginleri Film Yapım Dağıtım Hizm.A.Ş.

Yapımcı: Nilgün Sağyaşar

Uygulayıcı Yapımcı: İsmail Çağlar

Yönetmen: Irmak Çengel – Atilla Cengiz

Senaryo: Nebahat Küçükazay, Uğur Kandemir Arpacı, Zeynep Kaya, Necati Küçükazay,Melike Yılman,Nur Araboğa Kıymaç, Seçil Kahveci

Oyuncular: Duygu Keser (Asya), Ozan Dağgez (Yiğit), Yeşim Gül (Aysel), Orhan Aydın (Kürşat), Adnan Koç (Savaş), Deniz Özlem Durmaz (Selma),Ecem Karavus (Emel), Zafer Demircan (Zuhal), Aykut Ünal (Şevki),Şebnem Gürsoy (Feraye), Kahraman Sivri (Melih),Ceren Erginsoy (Nihal), Pelin Orhuner (Melek), Efe Erdal (Selim),Erdem Yılmaz (Ercan),Merve Ünal (Canan), Özge Oldaç (Zümrüt),Begüm Tosun (Cahide), Fırat Can Aydın( Ali), Büşra Acar (Ayşe) ve Aziz Sarvan (Levent)