Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Asmalı Konak’ın Piraye’si Zeynep Eronat yeni projesi ile geliyor

Asmalı Konak’ın Piraye’si Zeynep Eronat yeni projesi ile geliyor

tarafından admin

Zeynep Eronat Şimdi de Yönetmen Olarak Tiyatroda! Tiyatronun ve sinemanın usta ismi Zeynep Eronat, tiyatro sanatındaki birikimini gençlere aktarmaya hazırlanıyor. 1963 doğumlu olan ünlü oyuncu, hem sinema hem de televizyon ekranında birçok projede yer aldı. Asmalı Konak dizisinde Piraye olarak akıllara yazılan Eronat, en son geçtiğimiz sezon Yüzleşme isimli dizide Songül karakterine hayat vermişti.

Bu zamana kadar Türk sinemasının pek çok prestijli filminde rol almış, tiyatro oyunlarıyla binlerce sanatsevere ulaşmış ve rol aldığı dizilerde nice farklı karaktere hayat vermiş olan usta tiyatro sanatçısı Zeynep Eronat, şimdi de deneyim ve tecrübelerini gençlerle paylaşıyor.

Tiyatro oyunu yönetecek

Usta tiyatro sanatçısı oyunculuk adına edindiği zengin deneyim ve birikimi ile bu kez tiyatro sahnelerine ışık olmaya hazırlanıyor. Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde bir tiyatro oyunu yönetecek olan ünlü sanatçı, “SAKM’nin sımsıcak ailesinden bu teklif geldiğinde çok heyecanlandım, oyunculuk adına tüm bildiklerimi paylaşmak, anlatmak ve öğretmek için Ekim ayında orada olacağım” mesajını sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

Tiyatro sanatçısı Zeynep Eronat, bu sanat dalına gönül verenlerle bir araya gelerek, bu kez de Türk sinema ve dizi sektörüne katılmak isteyen gençlerin yetişmesinde rol oynayacak.