Ana sayfa Sosyal Medya ATV’nin yeni dizisi Adı Sevgi eleştirilerin hedefinde! Dizide bir oyuncu var ki dikkatleri çekti!..

ATV’nin yeni dizisi Adı Sevgi eleştirilerin hedefinde! Dizide bir oyuncu var ki dikkatleri çekti!..

tarafından sevda

TelevizyonGazetesi.com / Detay –ATV ekranlarında pazar akşamları yayınlanmaya başlayan Adı Sevgi dizisinde bir öğretmenin küçük yaştaki kız öğrencilerinin evlendirilmesinin önüne geçmek ve bir ilçedeki hayatı değiştirmek üzerine attığı adımlar anlatılıyor.

Gizem Güneş ve Yunus Emre Yıldırımer’in başrollerinde yer aldığı dizi,13 Mart pazar akşamı ekran yolculuğuna başladı. İki genç ve yetenekli  oyuncunun hayranlarının merakla beklediği diziye yönelik dikkat çeken eleştirilerden biri TV eleştirmeni Sina Koloğlu’ndan geldi.

Sina Koloğlu yaptığı yorumda Adı Sevgi dizisiyle ilgili şu ifadeleri kullandı. “ATV’nin bir çizgisi var ‘total izleyici’ye hitap eden diziler itina ile yapılır. Son örnek; ‘Adı Sevgi’. Kadına şiddetin ‘telenovela’ (pembe dizi) tadında örneği. Böyle olunca kadına şiddet bir olağan durum oluyor bu tarz yapımlarda. Şiddeti yapan erkeğin ve şiddete uğrayan kadının var olacağı bir düzen kuruluyor.”

ATV'nin yeni dizisi Adı Sevgi eleştirilerin hedefinde! Dizide bir oyuncu var ki dikkatleri çekti!.. 7

Sina Koloğlu yazısında dizide rol alan ve Volkan karakterini canlandıran Mert Doğan’ın da oyunculuğuna da dikkat çekerek, ” Dikkatimi çeken bir oyuncu oldu; Mert Doğan(Volkan). Eğitimli ve karizmatik özetle. Daha ‘iyi dizilerin’ başrollerinde olmalı.” mesajını verdi.

Sosyal medyadaki yorumlarda ise dizinin beğenildiği ilk göze çarpan detay oldu. Sürükleyici bir hikayeye sahip olduğunu belirten dizi hayranları, gerçek hayattan esinlenilmiş bir hikaye gibi durduğunu belirtiyor.

Kadına şiddeti engellemeye yönelik farkındalık oluşturması da beklenen Adı Sevgi dizisi aynı zamanda çocuk gelinler sorununu da gündeme taşıması noktasında dikkatleri çekti.

Dizinin başrolünde buluşan Gizem Güneş ile Yunus Emre Yıldırımer ikilisi ise başarılı bulunurken, uyumlarının da iyi olduğu yönünde sosyal medyada yorumlar paylaşıldı.