Avlu’nun Melis’i Deniz Barut: Buz gibi mekanda çalışmak psikolojik olarak yorucu!

02 Haziran 2018 Cumartesi, 15:05
Avlu’nun Melis’i Deniz Barut: Buz gibi mekanda çalışmak psikolojik olarak yorucu!
Star TV’de yayınlanan Avlu dizisinde Cezaevi Müdür Melis’i oynayan Deniz Barut, diziyle ilgili yaptığı açıklamada, karakterinin cesaretinden ve set ortamından bahsetti.

Vatan Gazetesi’nden Melis Güvenç’in sorularını yanıtlayan Barut, bakın set ortamını nasıl anlatıyor:

Avlu’da 10’uncu bölümü çekiyorsunuz nasıl bir deneyim?

Bu proje bütün güzel enerjilerin ve hayata aynı pencereden bakan insanların bir araya geldiği bir proje. Teknik kadrodan oyuncu kadrosuna kadar herkes çok yüksek bir motivasyon ve gönül birliği ile çalışıyor. Tam bir kadın dayanışması işi. Avlu’da buluşan birçok kadının kendi hak ve hukukları üzerinden kendi hayatlarını yürütme hikayesi. Çok acı veya tahmin edilmesi çok zor bölümlerimiz oldu.

Bu kadar ağır bir dramda rol almak psikolojinizi nasıl etkiliyor?

Bir cezaevi dekorunun içinde bütün gününü geçirmek bile çok zor bir durum. Böyle buz gibi karanlık bir mekanın içerisinde bir karakteri var etmeye çalışmak aslında psikolojik olarak bizi yoruyor ama aynı zamanda çok keyiflendiren ve motivasyonumuzu tetikleyen bir şey. Sette yaşanan her şeyden çok etkileniyorum.

Avlu gibi bir yerde yaşamak zorunda olsanız ne yapardınız?

Böyle bir yerde olmayı hayal etmek bile çok güç ve ürkütücü bir şey. Avlu gibi bir yerde olsaydım hayatta kalmak ve zarar görmemek için her şeyle mücadele etmeyi seçerdim. Ama dizideki karakterler kadar cesur olur muydum emin değilim.

avlu haberleri için

Deniz Barut haberleri için