Ana sayfa Dizi Haberleri Bambaşka Biri dizisinin başarısı keşke yurt dışındaki izleyicilerin elinde olsaydı!

Bambaşka Biri dizisinin başarısı keşke yurt dışındaki izleyicilerin elinde olsaydı!

tarafından ker_def

Fox TV ekranında pazartesi akşamları izleyicilerle buluşmakta olan Bambaşka Biri dizisi, yerli dizi hayranlarının ilk başta büyük ilgi gösterdiği ama daha sonra düşen reytingleri ile yavaş yavaş vazgeçmeye başladığı bir proje görüntüsü çiziyor.

30 Ekim tarihinde yayınlanan 8. bölümde tüm kişiler kategorisinde bir miktar reyting artışı ekibin moralini yükseltirken, AB ve ABC1 gruplarında küçük düşüşler yaşanması aslında reytinglerde düşüş sürecinin sonuna gelindiğine işaret ediyor. Özellikle tüm kişiler kategorisinde günü sekizinci bitiren ve biraz da reytinglerini geçen haftaya göre artıran Bambaşka Biri dizisi için küçük bir ilerleme gerçekleştiği söylenebilir.

Ancak dizinin sosyal medya ve yurt dışındaki yankısı çok farklı. Şayet Fox TV reyting oranlarını baz almayıp da sosyal medya ve yurt dışında diziye gösterilen ilgiyi veri olarak kabul eder ve projeyi bu açıdan değerlendirir ise gelişmeler çok olumlu görünüyor.

Özellikle sosyal medyada çok geniş bir izleyici topluluğunun desteğini kazanan Bambaşka Biri dizisi, yurt dışında da farklı ülkelere yapılan satışlar ile güç topluyor ve yabancı basında da yer almaya devam ediyor.

Dünyanın pek çok ülkesinde büyük beğeniyle izlenen Türk dizilerinin yapımcısı Tims&B Productions, Deadline Hollywood’un ilk Türk yapımcı konuğu olarak ‘International Disruptors’ (Dünya Çapında Ezber Bozanlar) köşesinde yer aldı.

Şirketten yapılan bildirimde Cannes’da düzenlenen Mipcom fuarında çok olumlu bir lansman gerçekleştirildiği tekrar edilirken, Bambaşka Biri dizisinin öne çıkan bir proje olduğuna dikkat çekildi.

Tims&B Productions Uluslararası Operasyonlar Direktörü Selin Arat, yeni dizi Bambaşka Biri ile elde edilen başarıdan bahsetti. Son birkaç yıldır Türkiye’de ruh sağlığı sorunlarına değinilmesine karşın Bambaşka Biri çoklu kişilik bozukluğu sendromuyla öne çıkan ilk Türk dizisi’ yorumunda bulunan Arat, şu bilgileri verdi:

“Türk dizileri bu konularla giderek daha çok ilgileniyor, ancak dissosiyatif kişilik bozukluğu da denilen bu hastalık, gerçekten üzerinde çalışılması zor bir konu. Bu anlamda, böyle bir konuyu incelikle işlemek içerik üreticisi olarak bizim için zorlu ama öte yandan, kendini yenilemeye ve projelerinde fark yaratmaya odaklanan Tims&B Productions için bir o kadar da heyecan verici.”

‘Another Love’ ismiyle yurt dışında tanıtılan Bambaşka Biri, Deadline’ın ‘Global Breakouts’ isimli, dünyanın farklı bölgelerinden seçkin projelere yer verdiği özel köşesine konuk olarak önemli bir tanıtım fırsatı elde etti.

Bambaşka Biri dizisinin yurt dışındaki başarıları noktasında çok önemli gelişmeler yaşanıyor olsa bile dizinin reytingler noktasında yerli izleyicilerin ilgisine muhtaç olduğu gerçeğini de kaçırmamak lazım.

Fox TV gibi reytingleri çok da iyi olmayan projeleri yayından kaldırma konusunda tereddüt etmeyen bir kanalın geçmiş kararlarına bakıldığı zaman Bambaşka Biri dizisinin yurt dışındaki bu başarılarını sürdürebilmesi için yerli izleyicilerin de projeye daha güçlü bir destek sunması şart gözüküyor.