SON DAKİKA
1 Ekim 2022 11:17

SON HABERLER

BBC dizilerinin yerli uyarlamaları dizi dünyasına büyük rekabet katacak!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – BBC tarafından hazırlanan formatların yerli uyarlamalarına olan ilgi bu sezon daha fazla olacak. Geçen sezon Doctor Foster uyarlaması olan Sadakatsiz dizisi Kanal D ekranında büyük başarılar kazandı. Sadakatsiz’in bu büyük çıkışının ardından bu sezon iki yeni BBC formatının yerli uyarlamasının yapıldığına şahit olacaksınız.

Bu dizilerden birisi The Split uyarlaması olan Evlilik Hakkında Her Şey… Gökçe Bahadır, Sarp Akkaya, Yiğit Kirazcı, Gökçe Eyüboğlu, Tülin Ece ve Sumru Yavrucuk gibi iddialı oyunculardan oluşan kadrosu ile dizi yayın hayatına başlıyor… Evlilik Hakkında Her Şey isimli diziyi 21 Eylül Salı gününden itibaren Fox TV ekranında izleyebilirsiniz.

Çok iddialı bir proje olan Evlilik Hakkında Her Şey, boşanma avukatı olan dört kardeşin hikayesini anlatacak. Birbirlerinden çok farklı yaşamları olan kardeşlerin mücadelesi, evlilik ve boşanmanın gerçek yüzü de dizide izleyicilerin dikkatine sunulacak.

Cevher ailesine mensup birbirinden çok farklı dört kadının ortak geçmişlerine olan tepkileri ve farklılıklarının işleneceği dizi evliliklerin tüm aşamalarını da ortaya koyması noktasında çok iddialı…

BBC formatlarından Mistresses da yine yerli bir proje ile Türkiye’de gündemde bulunuyor. Yalancılar ve Mumları isimli bu yeni dizi projesi de hayranları fazlasıyla etkileme potansiyeline sahip.

30 Eylül Perşembe akşamı ilk bölümü yayınlanacak olan Yalancılar ve Mumları’nda çok etkili kadın oyuncular bulacaksınız. Kadın dizi izleyicilerine yönelik olarak hazırlanan dizide; Ceren Moray, Elçin Sangu, Şafak Pekdemir, Burcu Gölgedar ve Melike Güner gibi önemli kadın oyuncular bir araya geldi.

ABD, Rusya, Slovakya, Güney Kore ve Japonya’nın ardından Mistresses formatını lisanslayan altıncı ülke Türkiye oldu… Uyarlama diziler konusunda uzman olan Medyapım tarafından hazırlanan Yalancılar ve Mumları’nın sadece ülkemizde değil, yurt dışında da ses getirmesi bekleniyor.

BBC Studios ve Türkiye’nin en büyük içerik üreticilerinden Medyapım, modern hayatı ve aşkı iddialı bir şekilde ele alan Mistresses formatının Türk seyircisine uyarlanması için yaptıkları anlaşmayı uluslararası bir basın bildirisi ile duyurdular.

BBC Studios’un Uluslararası Satışlar Kıdemli Başkan Yardımcısı André Renaud şu sözlerle bu gelişmeyi duyurdu:

“Kalbinde güçlü kadın karakterler olan Mistresses, arkadaşlıktan aşka, gündelik ilişkilerin karmaşıklığını ele alıyor. Birçok başarılı kadından oluşan ekibin, bu hikayeyi Türk izleyicisi için nasıl hayata geçireceğini sabırsızlıkla bekliyorum. Bir kez daha bu sektörde Medyapım ile ortaklık yapmaktan çok gurur duyuyorum.”

Merve Girgin Aytekin’in yönetmenliğini yapacağı dizinin Türkiye’de 30 Eylül 2021 tarihinde ilk bölümü Fox TV’de yayınlanınca perşembe rekabetinde de neler olacağını göreceğiz.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler