SON DAKİKA
21 Ağustos 2019 03:31

SON HABERLER

Bergüzar Korel’den güneş gözlüklü, bornozlu poz!

Vatanım Sensin dizisinden sonra yeni sezonda ekranda olmayan Bergüzar Korel, şu sıralar yeni bir tiyatro oyununun hazırlıklarında.

Korel, dün Cihangir’deki kafesindeydi bütün gün. Gelen müşterilerle ilgilenen Bergüzar Korel, bir ara kafeden çalınan bazı fotoğraflarıyla ilgili bir video da yayınladı.

Televizyongazetesi/Detay

Bugün ise pazar gününe özel bir fotoğraf paylaştı ünlü oyuncu.

Bir süre önce ünlü isimler arasında moda olan bornozlu paylaşıma Bergüzar Korel de katıldı.

Korel’in üzerinde bornoz ve saçında havlu ve güneş gözlüklü fotoğrafının nerede çekildiği bilinmiyor ama bir yat limanı manzarasında vermiş bu pozu.

Bergüzar Korel, fotoğrafa İngilizce olarak “Instagram için pazar havasında” notunu düşmeyi de ihmal etmedi.

İşte Bergüzar Korel’in o paylaşımı:

sunday mood for instagram😜

BERGÜZAR KOREL KİMDİR?

Bergüzar Korel, 27 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden Tanju Korel’dir. Annesi ise usta oyuncu Hülya Darcan’dır. Bergüzar Korel, ilköğretimi Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini ise Yıldız Koleji’nde yaptı. Korel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezundur. Bergüzar Korel’in profesyonel voleybolculuk kariyeri de vardır.

İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar’da aldı. Ardından 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel’in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.Bu rolun bir zorluğu da Leyla karekterinin arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel, bu dili hiç bilmemesine rağmen çok kısa bir süre de rolüne hazırlandı ve çok başarılı oldu film gişe rekorları kırdı..

Kurtlar Vadisi Irak’ta yakaladığı başarının ardından gene aynı yıl çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterini canlandırdı. Bu arada reklam filmlerinde rol aldı. Asıl büyük çıkışını ise Halit Ergenç ile birlikte rol aldığı 2006 yılının en fazla reyting alan dizisi ünvanını alan Binbir Gece’deki Şehrazat Evliyaoğlu rolü ile yaptı. Bu rol de kendisine oyuncu koçluğu ünlü sanatçı Ayla Algan yaptı.Bu dizi de ki başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.Kanal D ekranında yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde 2 sezon eşi Halit Ergenç ile birlikte rol almıştır.

.

İlgili Haberler