SON DAKİKA
24 Mayıs 2019 18:18

SON HABERLER

Bizim Hikaye dizisinde Kiraz’a verilen cezaya büyük tepki var!

Bizim Hikaye dizisinde Kiraz kızgınlığı yaşanıyor!

Fox TV ekranında Perşembe günleri izleyicilerle buluşmakta olan Bizim Hikaye dizisinde Hazal Kaya, Burak Deniz, Reha Özcan başrollerde yer alıyor.

Dizidi Kiraz karakteriyle bir hayli dikkat çeken Zeynep Selimoğlu, başarılı performansı ile dikkat çekmekte. Kiraz karakteri için RTÜK’ten gelen ceza ise bir hayli şaşkınlık yaratmıştı. Özellikle yapım ekibi duruma ciddi şekilde tepki göstermekte.

Cezanın sebebi 18 yaşından küçük bir kızın aşırı makyaj yapması, erkek arkadaş edinmesi, evde erkek arkadaşıyla parti yapması gibi kadınlaştırılma unsurları…

RTÜK, açıkcası dizide çocuk istismarı olduğu için ceza verdi. Bu duruma yapım ekibinde ciddi tepki var.

Milliyet Cadde yazarlarından Sina Koloğlu, konuyu köşesine taşıdı ve şunları yazdı:

“‘Sorun anlatamayacak mıyız?

Yapımcı cephesi verilen cezaya tepkisini şöyle dile getiriyor: “Bu şartlarda dizi yapmamız zor. Biz hiçbir sorunu anlatamayacağız bu gidişle… Kız makyaj yapıyor, büyümeye özeniyor ve ablası, “Yapma” diyor. Biz de ailenin sorununu anlatıyoruz. Durumu olumlamıyoruz. Bu yaklaşıma bakılmadan, bir tek sahneye izleyerek ceza verilmesi gerçekten Türkiye’de dizi yapmayı çok zorlaştırıyor. Bu projeler, dünyada milyonlarca insan tarafından izleniyor.”

‘Derdim var’, bizde yok sayılır

Bir kere Kiraz karakterini oynayan Zeynep Selimoğlu’na değinmek gerek. Nasıl iyi bir iş çıkarıyor. Şu sıra ekranın ‘en iyi çocuk oyuncu’ olayını aşmış bir isim… Olanak varsa mutlaka konservatuvara gitmeli… Gelecekte adından çokça söz edilir oyunculardan olabilir. Bizde ‘Benim anlatacak bir hikayem var’ yerini, ‘ayrıntıları buzlayalım’a bırakır.
Bu ceza da ona benzemiş.

O sahneyi seyrettim. Dans etmeyen, bunu ayıp sayan ama tecavüz ve kadını dövme öldürme konusunda tavan yapmış bir durum çelişkisi bu ceza… Mesela RTÜK, bu ayrıntıyı görüyor mu? Yapımcı cephesi, “Bir derdimiz var, onu anlatmaya çalışırken ayrıntılara takılmışlar” mesajını veriyor.”

İlgili Haberler