SON DAKİKA
25 Nisan 2019 00:48

SON HABERLER

Can Yaman’ın büyük hayal kırıklığı, onun en büyük şansı oldu!

Şu sıralarda Erkenci Kuş dizisinde izlediğimiz Can Yaman’ın hayat öyküsüyle ilgili ilginç bir detay var.

8 Kasım 1989 doğumlu olan Can Yaman, İtalyan Lisesi’nde okudu ve sonrasında da avukat olmak için yola çıktı. Hukuk eğitimi aldıktan sonra Amerika’da veya İtalya’da avukatlık yapma şansı vardı. Ancak ünlü oyuncunun hayalleri yıkıldı.

Çünkü hukuk beklediği gibi değildi ve o da oyunculuk yapma kararı aldı. Bu kararı alırken çok da düşünmediğini anlatan Can Yaman, hayatının o dönemiyle ilgili ranini’ye yaptığı açıklamada önemli detaylar verdi:

“Amerika’da veya İtalya’da avukatlık yapmak da alternatiflerimin arasındaydı o dönemler. Cem Yılmaz’ın da şovunda söylediği gibi adliyede en havalısı mübaşir, Amerikan filmlerine özenip de hukuk okumamak lazım. Burada pratik, teoriden bir hayli farklı, bende hayal kırıklığı yaratmadı değil..”

Yaman’ın sözlerinden anlaşıldığı üzere hukuk alanında kariyer yapma kararlılığındayken işin içine girince pratikte farklı durumlar olduğunu görünce hayal kırıklığıyla rotasını oyunculuğa çevirmiş.

O dönemin her genç gibi kendisinin de kafası karışık bir dönemi olduğunu vurgulayan Yaman, “Kendinizi ve potansiyelinizi yeni yeni keşfettiğiniz dönemler.. Neticesinde hayat bildiği gibi gelsin dedim” ifadelerini kullandı.

Can Yaman’ın sözlerinde anlaşıldığı üzere hukuktaki hayal kırıklığı, bugün onun en büyük şansı oldu.

Gönül İşleri dizisi ile başladığı oyunculuk kariyerinde hızlı bir yükselişle büyük bir hayran kitlesine ulaştı. İnadına Aşk dizisinde Yalın Aras, Hangimiz Sevmedik dizisinde Tarık Çam ve Donulay dizisinde Ferit karakterleri Can Yaman’ın tanınmasını sağladı.

Erkenci Kuş dizisindeki Can Dvit karakteri ve imajındaki ciddi değişim ile de oyuncu kariyerinin zirvesinde yer almakta.

İlgili Haberler