SON DAKİKA
18 Temmuz 2019 23:09

SON HABERLER

Çarpışma dizisinde izleyicilere saç baş yolduran saçmalıklar!

Çaprışma dizisindeki saçma sahneler izleyicileri deli etmekte…

Show TV ekranında Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Onur Saylak, Alperen Duymaz ve Melisa Aslı Pamuk’un başrolünde yer aldığı Çarpışma dizisi 3. bölümüyle bu akşam ekranda yerini alacak.

Ancak diziye yönelik eleştiriler sertleşmeye başladı. Bazı sahneler var ki, izleyiciler ekran karşısında adeta saç baş yoluyor.

Özellikle de Elçin Sangu’nun canlandırdığı Zeynep karakterinin bazı sahneleri gelince izleyicilerin sesini kısası geliyor.

Neden mi? Çünkü izleyici bile o anda Zeynep’in sözlerinin ne kadar hatalı ve eksik olduğunu görüyor. Fakat senaryo ekibi bunu nasıl oluyor da görmüyor, işte burası da muamma…

Günaydın yazarlarından Yüksel Aytuğ’un köşesinde yer verdiği bir izleyicinin analizi bu saçmalıkları bir bir ortaya dökmeye yetiyor.

Levent Dursun isimli izleyici, birçok diziseverin de duygularına tercüman olan şu ifadeleri kullanmakta:

“Dizinin ilk bölümünde ‘Zeynep’in kızını alırlar. Alan adamlara ‘Kocamla aram kötü’ dese, ‘Kaçtı’ dese, ‘Benle alakası yok’ dese belki yırtacak. ‘Bankaların kasasında o kadar para bulunmaz’ dese belki inandıracak (Adamlar kadını müdürlük yaptığı bankadan para çalıp kendilerine vermesi için zorluyorlar), ‘Bankadan o parayı nasıl çıkaracağım, mümkün değil’ dese ikna edecek ama demez.

İkinci bölümde ‘Zeynep’, polisler tarafından yakalanır ve onlara “Kızımı almam lazım” der. Polis onu kelepçelerken “Neden beni dinlemiyorsunuz? Kızımı almam lazım” der. Oysa ‘Kızımı kaçırdılar’ dese belki dinleyecekler ama demez ve “Neden beni dinlemiyorsunuz, kızımı almam lazım” der. Biz delirirken…

Eline eldiven bile takmaya tenezzül etmeyen kasa hırsızına mı takılsak, yoksa tepeden yapılan çekimlerde 50 kilometre hızla bile gitmeyen arabaların hızla(!) çarpışmasına inanmadığımıza mı?

Ya da milyonlarca Euro’nun konulduğu çantanın boyutuna mı?

Daha onlarca şey sayardım ama yerinizi harcamak istemem. Tipik Türk dizisi hastalığı. Hızlı yaz, üzerinde düşünme, sahneyi çektik mi çektik… Kıvanç’a (Tatlıtuğ) yazık olmuş.”

İlgili Haberler