Ana sayfa Dizi Haberleri Çukur’un Sultan Koçovalı’sı Perihan Savaş arayı soğutmadan setlere geri dönüyor!

Çukur’un Sultan Koçovalı’sı Perihan Savaş arayı soğutmadan setlere geri dönüyor!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Türk sinemasının usta oyuncularından Perihan Savaş, dizi dünyasının da en verimli sanatçılarından biri. En son El Kızı dizisinde rol alan Savaş, arayı fazla açmadan yeniden setlere dönüş yapıyor.

Usta oyuncu Perihan Savaş en son El Kızı dizisinde rol aldı. Başrollerinde Sevda Erginci ve İsmail Ege Şaşmaz’ın yer aldığı El Kızı dizisi 13. bölümüyle final yaparak sona erdi. Perihan Savaş, El Kızı dizisinde Cavidan Bozdağlı karakterini canlandırdı. Fox TV’de yayınlanan El kızı dizisi sona ereli sadece iki ay geçtikten sonra usta oyuncu tercihini yine aynı kanaldan yana kullandı.

Perihan Savaş, Med Yapım’ın Fox TV için çekeceği Kapımdaki Düşman dizisinin kadrosuna katıldı. Dizinin üç ana kadın karakterini Perihan Savaş, Hatice Şendil ve Sera Kutlubey canlandıracak. Bu üç kadına İsmail Demirci eşlik edecek.

Çukur’un Sultan Koçovalı’sı Perihan Savaş arayı soğutmadan setlere geri dönüyor! 7

Perihan Savaş yeni dizide Hatice Şendil’in canlandıracağı Ceyda karakterinin annesi Şahika olarak karşımıza çıkacak. İki torun sahibi olan Şahika damadı Doruk’u hiç sevmiyor ve aile birliği için ona katlanıyor. Dizide Şahika, Ceyda ve Sera Kutlubey’in canlandıracağı Damla üç ana karakter olacak. Ceyda’nın kapı komşusu ve arkadaşı olan Damla aslında kapısındaki düşman konumunda… Çünkü Doruk ile Damla gizli bir aşk yaşıyor. İsmail Demirci de üç kadın arasında kalan Doruk’a hayat verecek.

Dizinin ağır topu olan 64 yaşındaki Perihan Savaş, neredeyse 60 senedir oyunculuk yapıyor. Perihan Savaş, daha beş yaşındayken İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda oyuncuğa başladı. Birçok tiyatro oyununda ve 120 civarında sinema filminde rol alan Perihan Savaş, Karakolda Ayna Var, Yanık Koza gibi dizilerde rol aldı.

Perihan Savaş unutulmaz Yaprak Dökümü dizisinde Deniz Çakır’ın hayat verdiği Ferhunde karakterinin annesini canlandırdı. Çukur dizisinde hayat verdiği Sultan Koçovalı karakterini unutulmazlar arasına yazdırdı.