SON DAKİKA
5 Şubat 2023 17:21

SON HABERLER

Destan dizisi başlıyor, şimdi Masumlar Apartmanı düşünsün!

atv ekranındaki ilk bölümüyle 23 Kasım Salı akşamı 20.00’de ilk kez seyirci karşısına çıkacak ‘Destan’, televizyon dünyasında taşları yerinden oynatmaya hazırlanıyor. atv’nin yeni dizisi Masumlar Apartmanı isimli TRT1 yapımı ile birincilik mücadelesi yapacaktır. Fox TV’de yayınlanan Evlilik Hakkında Her Şey için de Destan dizisinin başlaması iyi olmayacak.

‘Destan’ın birinci bölümünde; 8. yüzyılda, Orta Asya’da, İslam’ın henüz kucaklamadığı topraklarda vahşi bir çağ hüküm sürmektedir. Çin sivri dişlerini Türk budununa doğrultmuştur, Rus Varegler, Moğollar, Sogdlar, Persler tuzakta beklemektedir. Yetmezmiş gibi, aynı kana atam diyen Türk boyları birbirine düşmüştür. İkisi de Türk olan Gök Hanlığı ile Dağ Hanlığı arasında ise çok büyük bir düşmanlık vardır.

Bu siyasi şartlarda, Gök Hanlığı’nın ulu kağanı Alpagu Han, başkaldırmasından kuşkulandığı kardeşi Balamir Yabgu’nun kızını, çolak ve topal oğlu Batuga’ya gelin almaya karar verir. Ailesini toplayıp kız istemek üzere Batı Gök Kağanlığı’na doğru yola çıkar. Yolda onları çok büyük bir tehlike beklemektedir: Çocukluğundan beri intikam ateşi ile yanan Dağ savaşçısı Akkız!

Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Emir Khalilzadeh’in yaptığı, senaryosunu Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem’in kaleme aldığı ‘Destan’ın başrollerini Ebru Şahin, Edip Tepeli ve Selim Bayraktar üstleniyor.

‘Destan’ her salı atv’de yayınlanacak ve reytinglerde müthiş bir rekabet yaşanacak.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler