SON DAKİKA
22 Ağustos 2019 12:27

SON HABERLER

Diriliş Ertuğrul 130. yeni bölüm fragmanı izle!

TRT1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul’un 5. sezon 130. yeni bölümde nefes kesen sahneler ekrana gelecek. Engin Altan Düzyatan, Hande Soral ve İlker Aksum’un başrollerinde yer aldığı dizinin yeni bölümünde aksiyon dolu sahnelere hazırlıklı olun Diriliş Ertuğrul dizisinin 130. yeni bölümünden ilk görüntüler yayınlandı.

Videodan 130. yeni bölümden ilk görüntüleri izleyebilirsiniz. Diriliş Ertuğrul hayranlarını mest edecek bir bölüm daha geliyor. Dizinin 130. bölümünü 2 Ocak 2019 Çarşamba günü izleyeceğiz. TRT1’in dizileri Ocak ayında ekranda olacak. Ancak birçok özel kanalın dizileri, yeterli reklam olmadığı için ara verecek. Bu nedenle Diriliş Ertuğrul hayranlarının bir ayrılacağı var.

Dizinin son yayınlanan 129. bölümünden detaylar:

Selcan’ın obasının Moğolların baskınına uğradığını ve beraberinde yaşananları anlatması, Ertuğrul ve Hayme’yi üzmüştü. Ama Ertuğrul’a Gündoğdu tarafından gönderilen mektupla, Ertuğrul onların güvende olduğunu öğrenmiş ve rahatlamıştı. Bu baskınları yapanın Albastı adında biri olduğu ve Albastı’nın da İlbilge’nin ağabeyi Beybolat olduğu anlaşılmıştı. Ancak bunu henüz kimse bilmiyordu.

Ertuğrul, bunlar üzerine Aksakallılar ile görüşmüş ve Anadolu’da Moğollara karşı isyanı başlatmaya karar kılmıştı. Dragos ise tekrar güven kazanmak için İlbilgelere tuzak kurmuş ve bunun haberini de yine kendisi vermişti. Bu sayede Dragos, Zangoç kimliğiyle güven tazelemişti. Ertuğrul, Lais’in yaptıklarından sonra onun Dragos’un adamı olduğunu anlamış ve ona bunu itiraf ettirerek cezasını kesmişti.

Lais’in ölümüne öfkelenen Dragos’un yeni hamlesi ne olacak? Ertuğrul, üzerine kurulan tuzakları bertaraf edebilecek mi? Ertuğrul, Moğolların ölüm listesinde olan alimleri kurtarabilecek mi? Beybolat’ın Söğüt’e gelişiyle yeniden şekillenen Kayılar ve Umuroğulları arasındaki ilişki ne olacak? Ertuğrul ve Beybolat arasında neler yaşanacak? İlbilge, değişen bu durumlar karşısında nasıl bir konum alacak?

İlgili Haberler