SON DAKİKA
19 Temmuz 2019 02:40

SON HABERLER

Ege’nin Hamsisi dizisi 9. bölüm 1. fragmanı yayınlandı

Ege’nin Hamsisi dizisi 8. bölümü 3 Eylül Pazartesi akşamı TRT 1 ekranlarında izleyicilerle buluştu.

Dizinin 9. yeni bölümü ise 10 Eylül Pazartesi akşamı saat 20.00’de izleyicilerle TRT 1 ekranında buluşacak.

Videodan 9. bölüm fragmanını izleyebilirsiniz.

Yapımcılığını Köprü Film-Ferhat Eşsiz, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın üstlendiği, senaryosunu Bahar Filiz Ekinci’nin kaleme aldığı dizide, başrolleri İclal Aydın, Uğur Çavuşoğlu, Uraz Kaygılaroğlu, Bestemsu Özdemir, Asuman Dabak, Eser Eyüboğlu ve Hakan Bilgin paylaşıyor.

Genl Hikaye

Gönüller Bir Olsun “Ege’nin Hamsisi” doksanlı yıllardan kalma, deniz kenarında yeşil-mavi bir ege kasabası ve bu kasabanın amaçları, tutumları ve de tasarrufları ne olursa olsun hatırşinas insanlarının hikâyesidir.

Kasabalıların bir arada büyük bir aile gibi yaşadığı, sevginin ve birliğin her şeyden önce geldiği bu güzel Ege toprağında bir Karadeniz lokantası açılmasıyla işler karışır. Bakir yaşamlarını, kendi küçük savaşlarını, bu güneşin elini en son çektiği topraklarda nice zamandır devam ettirmekte olan kahramanlar, tatlı bir Karadeniz-Ege çekişmesine tutulur.

Geçmişlerinin tatlı-soğuk imbatında neşeli, çok büyük cümleleri olmayan, hiç açılmamış mektuplarla yaşamaya devam eden bu Ege kasabası, büyük bir aşka şahit olacak ve bu çekişmenin tarafları uzlaşmanın yollarını arayacaklardır.

Yerlisiyle, esnafıyla, öğrencisiyle, gezginiyle şenlenen kasabada dillere destan bir aşk filizlenip büyüyecektir. Bu davul zurna ve kemençe, börülce karalahana, zeytinyağı tereyağı savaşı; geçmişlerin, arkadaşlıkların, hoşlanmaların, kıskançlıkların da işin içine dahil olmasıyla, fonda Ege-Karadeniz müzikleriyle iyice eğlenceli bir hal alacaktır.

Bazen düşmanlıklar, kısmi dostluklara; puslu geçmişler, başkalarının oluşmamış geleceklerine dönüşecek, bazen de “asla dönmem kararımdan! “ ya da “başkalarına bakmam bu saatten sonra!“ naraları terslerine dönüşüverir, bu yeni kasaba nizamında.

Ama ne olursa olsun asla kötü, fesat ya da içten pazarlıklı olanlar kazanamaz akşam rüzgârları kireçli duvarları aşındırmaya yüz tutmuşken, gerçek yaşamın aksine uzayıp giden dar yollarıyla ulaşılması zor bu Ege kasabası, kocaman dünya düzeninde kâh eğlenceli kâh hüzünlü ama ne olursa olsun insancıl kanunlarıyla bir masal gibi evvel zaman içerisinde sahnesini alarak yaşamına devam eder ve de öylece gider, vesselam.

Ege’nin Hamsisi Oyuncu Kadrosu
Uraz Kaygılaroğlu (Ege’nin Hamsisi Deniz Çınar)

Uraz Kaygılaroğlu 1987 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Son dönemlerin en önemli ve en başarılı dizi oyuncularında olan Uraz Kaygılaroğlu son olarak Klavye Delikanlılarında başrol olarak yer almıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu olan Uraz Kaygılaroğlu Pis Yedili dizisi ile asıl ününe kavuşmuş ve sevilmiştir. En Son Babalar duyar dizi ile adeta her kesin dilinde olan Uraz Kaygılaroğlu Masum Değiliz isimli dizide Mert karakterine hayat verse de dizi tutmamış ve final yapmıştır.

Deniz Melehat’in mert oğludur. Tam bir Ege delikanlısı ve efesidir. İnşaat mühendisliği bölümünü bitirmiştir. İzmir’e bağlı bir kasaba olan Sığacık’ya yaşamını sürdürür ve annesinin restoranında ona yardım eder. Deniz; Zeynep isimli bir Karadeniz fırtınası kıza aşık olur ve hayatı bir günde değişir. İşin daha da kötüsü Zeynep Fırtına Şevket’in kızıdır ve aralarında aile düşmanlığı da başlamıştır

Bestemsu Özdemir (Ege’nin Hamsisi Zeynep Gerginoğlu)

Bestemsu Özdemir 1992 yılında İzmir’de doğmuş ve 26 yaşında olan bir İzmir güzelidir. Trt 1 de yayınlanan bir asker dizi olan Sakarya Fırat dizisi ile başladığı sanat hayatında zirveye gelmiş bu gün dünyanın tanıdığı bir sanatçı olmuştur. Bestemsu Özdemir’in asıl ünü ise Kara Para Aşk dizisi ile olmuştur. Analar ve Anneler ve Kırlangıç Fırtınası dizilerinde başrole yakın rollerde yer alsa da diziler tutmamış ve Bestemsu Özdemir büyük hayal kırıklığı yaşamıştır.

Zeynep Karadenizli ve inatçı olan bir aile olan Gerginoğlullarının kızıdır. Kendisi de babası gibi inatçıdır. Mimar olarak üniversiteden mezun olur ve kendini şirin bir Ege kasabası olan Sığacık’ta bulur Ege’li bir oğlan olan Deniz’e aşık olmuştur; ama bu aşk imkansıza doğru da gitmektedir.

İclal Aydın (Ege’nin Hamsisi Melahat Çınar)

1971 yılında Nevşehir de dünyaya gelen İclal Aydın 47 yaşındadır. İclal Aydın aslen gazetecidir. Sonradan yazar ve oyuncu olmuş ve bu yönleri ile de çok beğenilmiştir. Son olarak O Hayat Benim dizisinde Hasret karakteri ile dillere destan bir performans sergileyen İclal Aydın’ın babası Çerkez annesi Kürt’tür. İclal Aydın Çerkez güzelidr. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünde okumuştur. Almanya’ya taşındıkları için orada da oyunculuk yaptı 6 yıl. Son yıllarda İclal Aydın’la Yeniden isimli programı yapan İclal Aydın daha önce İki aile dizisinde Emre Kınay ile oynamış ve çok ün kazanmıştı.

Melahat Ege’li bir annedir. Derya ve Deniz adında iki çocuğu vardır ancak mahalleni de annesidir. Anaç bir kadındır ama Şevket ile bir türlü anlaşamaz. Herkes ona Meloş der. Melehat çok sevimli bir arkadaş ve annedir ama tersi de çok fenadır.

Uğur Çavuşoğlu (Ege’nin Hamsisi Şevket Gerginoğlu)

1967 yılında Artvin’de dünyaya gelen Uğur Çavuşoğlu 51 yaşındadır. Sonradan ünü yakalayabilmiş olan Uğur Çavuşoğlu Osmanlı Tokat’ı dizisinde gösterdiği performans ile sevilmiş sonrasında Hayat Güzeldir dizisinde ün kazanmış son olarak Meryem dizisi ile dünyaya açılmış ve adeta yıldız olmuştur.

Şevket Gerginoğlu ailesinin babasıdır. Şevket Zeynep ve Ömer’in babası Fikret’in de abisidir. Şevket çabuk sinirlenip çabuk sakinleşen bir adam. Ege kasabası Sığacık’a gelen Şevket kasabayı karıştırır üç beş günde. Sığacık’a Ege dükkanın karşısına Karadeniz dükkanı açmaya karar verir; zira Karadeniz yemekleri dünyanın tartışılmasız en iyi yemekleridir ona göre. Tam bir Karadeniz’lidir. Herkes ona Fırtına Şevket der.

Asuman Dabak (Ege’nin Hamsisi Fikret GERGİNOĞLU)

1970 yılında Manisa’da dünyaya gelen Asuman Dabak 48 yaşındadır. Son olarak Leyla ile Mecnun, Pis Yedili, Ezra, Acı Aşk ve Günebakan dizilerinde yer alan Asuman Dabak 2006’da kurduğu Asuman Dabak Tiyatrosu’nun sahibidir. Dizi oyunculuğundan önce seslendir menlik ve tiyatroculuk yapmıştır.

Fikret Gerginoğlu ailesinin halası. Fikret Şevket’in ablasıdır. Huysuz ve aksi bir kadın olan Fikret kimseden lafını sakınmaz. Fikret tam bir Karadeniz kadınıdır. Kazı Nuri’yi çok sever. Nişanlısıdır aslında Nuri ama Fikret’i terk etmiştir o da hiç evlenmemiştir.

Haldun Boysan(Ege’nin Hamsisi Eşref Üzüm)
1958 yılında Ankara’da doğan Haldun Boysan 60 yaşındadır. Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur. Son olarak Zeytin Tepesi dizisinde yer almıştır. Deneyimli bir tiyatrocudur.

Eşref kasabada ki güzel çay bahçesinin sahibi. Babacan bir adam. Kasabanın dert babası herkesin derdini çözmeye çalışır. O herkesin derdi ile ilgilenir ama kimsenin bilmediği Eşref’in bir kalp yarası vardır ki oun çaresi yoktur.

Eser Eyüboğlu (Ege’nin Hamsisi Dursun DURSUNOĞLU)

1984 yılında Bursa’da doğan Eser Eyüboğlu 34 yaşındadır. Bilkent Üniversitesi mezunu olan Eser Eyüboğlu Şevkat Yerimdar isimli dizide Müfit karakterine hayat vermesi ile büyük beğeni toplamıştır. Sektöre ilk girişi bir program ile olmuştur. Benzemez Kimse Sana” programına yarışmacı olarak katılmıştır ve başarılı performansı ile kendini göstermiştir Doksanlar dizisindeki Necmettin karakteri de kariyerinin önemli işlerindendir. Oflu Hoca’nın Şifresi filmlerinin de Kadir’idir.

Dursun Zeynep’e çocukluktan beri aşık bir genç. Komik bir çocuk ama konu Zeynep olunca hiç şansı yok. Sevdasını kalbine gömmek zorunda ama bu onun için çok zor zira herkes bilir onun Zeynep’e vurgun olduğunu

Hakan Bilgin(Ege’nin Hamsisi Nuri Pekyaman)
Nuri karakterini Ege’nin Hamsisi dizisinde Hazım Körmükçü’nün hayat vermesi bekleniyordu ancak eşi ile kavga eden Hazım Körmükçü diziden ayrıldı ve Nuri karakterine Hakan Bilgin hayat verecek.

Nuri Sığacık belediyesinin belediye başkanıdır. Zamanında bir kadına deli gibi aşık olan Nuri Pekyaman aşkı uğruna hiç evlenmeyerek kendini kasabaya adamıştır.

Uğur Demirpehlivan(Ege’nin Hamsisi Sevim ÜZÜM)
1963 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Uğur Demirpehlivan 55 yaşındadır. Yıllarca tiyatrolarda yer alan Uğur Demirpehlivan’ın yıldızı ise 2015 yılında yer aldığı Çilek Kokusu dizisi ile parlar. Güzel Köylü dizisinde kızı Zeynep Eylül Demirpehlivan Ayten karakterine hayat vermiştir. Son olarak Meryem dizisinde yer almıştır.

Sevim kasabada çay bahçesi sahibi olan Eşref Babanun karısı. Sevim kasaba da ne oluyor ne bitiyor her şeyi bilir ve çok meraklıdır. Melehat’i kendine rakip olarak gören Sevim’in en büyük derdi de Melehat’tir.

Cem Cücenoğlu(Bekir Kuru)
Poyraz Karayel dizisinin Taş Kafasıdır. 1976 yılında Ankara’da doğmuştur ve 42 yaşındadır. Sevgilisi Müzisyen Zeynep Eylül Üçer Cücenoğlu’dur İyi bir piyano sanatçısı ve tiyatrocudur. Arka Sokaklar Deli Yürek Deli Dumrul yer aldığı önemli projelerdendir.

Bekir Oya’nın kocasıdır. Küçük Eşrefcan’ın ve Eda’nda babasıdır. Eşref’in çay bahçesinde klavye çalar. Kısa yoldan zengin olmak için girmediği hile hurda yoktur ama bir gün çok zengin olacağından emindir.

Utku Ateş(Rehber Sinan)
1990 İstanbul doğumlu olan Utku Ateş Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunudur ve 28 yaşındadır. Son olarak Star Tv’de 2017 de yayınlanan hayat sırları dizisinde yer almıştır. Yakışıklılığı ile dikkat çekmektedir.

Sinan aslen Karadenizli ama Ege’de Turist Rehberliği yaptığı için artık şivesini ve Karadenizli özelliklerini kaybetmiş; ama bazen onun da Karadeniz inadı tutar. Kasabanın yakışıklısı genç kızların sevgilisi

Buse Meral (Ege’nin Hamsisi Derya Çınar)

Buse Meral 2003 yılında dünyaya gelmiştir ve 15 yaşındadır. 1.65 cm boyunda olan Buse Meral 45 km’dır. Teni Buğday rengi olan Buse Meral saçları Kumral göz rengi Ela’dır. Ege’nin Hamsisi dizisi ilk dizisidir. Buse Meral ilk defa bir dizide yer alacak genç bir çocuk sanatçıdır.

Derya Melehat’in kızı Deniz’in kardeşidir. Ege’li bir ailenin kızı olduğu için rahat büyümüştür. Üniversiteye hazırlanmakta olan Derya aklı beş karış havada bir kızdır. Kasabaya taşınan Gerginoğullaır da onun da hayatını alt üsr eder. Uçarı bir tiptir Derya annesine hiç benzemez.

Eylül Demirpehlivan(Ege’nin hamsisi Zehra)
1986 İstanbul doğumlu olan Eylül Demirpehlivan Galatasaray Üniversitesi mezunudur. Akademi 35 Buçuk Sanat Evinde gerekli oyunculuk eğitimlerini tamamlamıştır. Uğur Demirpehlivan’ın kızıdır. Sadece Güzel Köylü dizisinde yer almıştır.

Zehra Melahat’in yemek dükkanında işçisidir; kızı gibidir Melehat’in. Çocukluğundan beri Melehat’in mühendis oğlu Deniz’e aşıktır ama Deniz’in Zehra ile ilgili hiç bir duygusu yoktur; onu kardeşi gibi görmektedir. Ahmet’te Zehra’ya aşık Zehra da Ahmet’in farkında değil. Zehra’nın tek hayali bir gün Deniz’le evlenmek. Zeynep’i hiç sevmeyecek. Zehra Derya’nın en iyi arkadaşıdır. Melahat Zehra’yı evlatlarımdan ayırmadan kol kanat germiş ve büyütmüştür.

Mustafa Şen(Ege’nin hamsi İbo KASAPOĞLU)
Mustafa Şen hem oyuncu hemde amatör şekilde yapımcıdır.

İbo aynı soy adında da olduğu gibi kasabanın kasabıdır. Karısı Hatçe’de kasabanın manavıdır. Bir kızları vardır Hale. O da kasabanın gözde kızlarındandır. İbo’nun şu hayatta tek gayesi vardır hiç mutlu olmayan Hatçe’yi mutlu etmek

Bengi Öztürk(Egenin Hamsisi Hatçe)
1980’de ülke sınırları dışında dünyaya gelen Bengi Öztürk 38 yaşındadır. Son olarak Dayan Yüreğim ve Küçük Gelin dizilerinde yer almıştır.

Kasabanın manavı olan Hatice çok güzel bir kadındır ama kasap İbo ile evlenmiştir ama bir türlü mutlu olamamıştır. Kocası İbo çok komiktir.

Ceyda Saltadal(Ege’nin Hamsisi Eda Üzüm Kuru)
1983 doğumludur ve amatör şekilde oyunculuk yapmaktadır. Son olarak Kızıl Elma dizisinde yer almıştır. Sosyal medyada yaptığı Yoga programları ile tanınır.

Eda Eşref ve Sevim’in kızı Bekir’in de gelinidir.

Muharrem Bayrak(Ege’nin Hamsisi Mercan)
Muharrem Bayrak 1980 Samsun doğumludur. Nefes: Vatan Sağolsun filmi ile tiyatrodan beyaz perdeye geçmiştir. Ustura Kemal” dizisinde oynadığı “Tito” karakteriyle tanınır.

Mercan kasabanın delisidir. Kimse onun geçmişini nereden geldiğini bilmez. Mercan gizemli bir kişiliktir çok konuşmayı sevmez ama Melahat ablasını da çok sever. Yüksek ses onu korkutur ve ani tepkiler verir yüksek sese.

Celal Öztürk (Ege’nin Hamsisi Ömer Gerginoğlu)
Celal Öztürk 1997 İstanbul doğumludur ve 21 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. Arzu Gamze ajansın oyuncusudur. İlk olarak Gülümse Yeter dizisinde ekranlarımızda yer almıştır.

Ömer Karadenizli bir aile olan Gerginoğlu ailesinin biricik oğludur. Zeynep’in de kardeşidir. Ömer saf ve temiz yürekli bir gençtir. Karadenizli demeye şahit ister. Şiir onun hayatıdır. Sığacık’ta şair diye tanınacak ve popüler olacaktır.

Kemal Zeydan(Ege’nin Hamsisi Vedat TAŞDEMİR)
Kemal Zeydan Hakkari Yüksekova’lıdır. Acun Ilıcalı’nın Yetenek Sizsiniz programında Standup yapmış ve ünlenmiştir. İlk olarak Filinta izisinde Zeyrek karakteri ile dikkat çekmiştir. Daha sonra ise Zeyrek ile Çeyrek isiminde dizi de başrol olarak yer almıştır.

Vedat Zeynep ve Deniz’in çalıştığı şirketin sahibidir. Çapkın bir tiptir ve tam bir laf ebesidir. Vedat İstediği her şeyi parasıyla elde edeceğini zanneder.

Ali Akdal (Ege’nin Hamsisi Ahmet Tütüncü)
Ahmet Sığacık kasabasın balıkçısı. Deniz’in yakın arkadaşlarından olan Ahmet Zehra’ya aşık; Zehra ise Deniz’e. Ahmet bir türlü Zehra’ya aşkını itiraf edemez; gerçi etse de alacağı cevap belli. Ahmet Deniz’in çocukluğundan itibaren en yakın arkadaşı ve sırdaşı olmuştur.

Büşra Şenol (Ege’nin Hamsisi Firuzan AYDIN)
Büşra Şenol Bilgi Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Youtube fenomenidir. Youtube de Nedir isimli kanalın güzel sunucusudur. Sosyal medyada milyonlarca aşığı vardır güzelliği ile büyüler gençleri

Firuza Zeynep’in kankası. Firuzan tam bir Ege’li kızı. Çok şenşakrak bir kızdır. Hayata hep olumlu yönlerinden bakar. Sinan Firuzan’a deli gibi aşıktır ama Firuzan onun aşkından memnu olsa da bir türlü olumlu cevap vermez; Sinan’ı peşinden koşturmaktan zevk alır.

İlayda Yıldırım (Ege’nin Hamsisi Hale KASAPOĞLU)
Kasabanın gençlerinden Kasap İbo ile manav Harçe’nin kızı. İlayda’nın tek hayali vardır bu kasabadan çıkıp ailesinden uzakta özgür bir üniversiteli olabilir. En büyük hayali ailesinden kaçıp uzaklarda üniversite okumak. Şuanda ergen ama erkekleri pek sevmez aşkla da arası pek yok ama onunda kalbini çalan olur mutlak

Ozan Cura(Ege’nin Hamsisi Kerem ÜZÜM)
Kerem Eşref ve Sevim’in biricik oğludur. Anne ve babasının göz bebeğidir. İyi bir gitarcıdır. Sığacık kasabası kızları ona aşıktır; çaldığı gitar ile peşinden koşturmadığı kız kalmamıştır.

Emir Ali Doğrul(Ege’nin Hamsisi Eşrefcan KURU)
Êşrefcan büyümüşte küçülmüş gibi bir çocuktur tam bir laf ebesidir. Kasabada lan her şeyden haberi vardır. Oya ve Bekir’in yaramaz oğludur. çok dikkatli bir çocuk olan Eşrefcan her şeyi dinşer anlar ve yeri geldiğinde anlatır.

Asya Kasap(Ege’nin Hamsisi İpek PARLAK)
Kasabanın gençlerinden olan İpek güzel bir kızdır. Mert’in ikiz kardeşi olan İpek Mert ile sürekli kavga eder. Güzelliği için saatlerini ayna karşısında geçirir Mert ise onu kıskanır. ama o Kerem’e deli gibi aşıktır ve onun kendisini görmesi için elinden geleni yapar ama nafile.

Berke Acar(Ege’nin Hamsisi Mert PARLAK):
Mert İpek’in ikiz kardeşidir sürekli İpek ile didişirler. Çok esprili bir kişiliği vardır komik olduğu için de kızların dikkatini çeker.

Selahattin Töz(Sadi)
Son olarak Server ve 6 Mantı gibi dizilerde yer almıştır. Aslen tiyatrocudur.

Sadi belediye başkanı Nuri’nin yardımcısıdır. Eğer bir ceza yazılacaksa o cezayı Sadi yazar. Başkanın sağ koludur.

Ege Engin Çıray
Ege’nin Hamsisi dizisinin çocuk oyuncusu

İlgili Haberler