Elimi Bırakma’nın Azra’sı Alina Boz, 5 yılda nereden nereye geldi! Şaşırmamak elde değil!

30 Eylül 2018 Pazar, 20:14
Elimi Bırakma’nın Azra’sı Alina Boz, 5 yılda nereden nereye geldi! Şaşırmamak elde değil!
Televizyon Gazetesi Analiz

Alina Boz, 5 yıl içinde nereden nereye geldi, gerçekten bir başarı öyküsü…

2013 yılında Cesur hemşire dizisindeki Canan karakteri ile oyunculuğa adım atan Alina Boz, Paramparça dizisindeki Hazal Gürpınar karakteri ile büyük çıkışa imza attı.

14 Haziran 1998 doğumlu oyuncu, çok genç bir isim olmasına karşın Paramparça ile iyi bir çıkışa imza atmıştı. Tabii ki eksikleri vardı ve eleştiriler de yapılıyordu.

Ancak kendisini geliştirdi. Üst üste yapımlarda rol aldı.

Kaçma Birader filminde rol aldı, Vatanım Sensin’de Prenses Anastasia olarak kısa bir rolde oynadı. Bölük filminin ardından da geçtiğimiz sezonun başarısız dizilerinden Sevda’nın Bahçesi’nde Defne olarak göründü…

Ancak tüm bu rollere bakıldığı zaman Paramparça dizisinden başka, çok da hatırda kalacak bir rolü olmamıştı.

İşte bu durum TRT 1’in yeni dizisi Elimi Bırakma ile değişti. Alina Boz için bu dizi gerçekten kendini gösterebileceği bir yapımdı. Öyle de yaptı, Azra karakteriyle oyunculuğunu ne kadar geliştirdiğini ispatladı.

Şimdilerde ise yeni sezonun en başarılı kadın oyuncularından birisi olma yolunda ilerliyor.

Ranini’ye konuşan Alina Boz, Rusya’nın başkenti Moskova’nın kırsal bir kasabasında doğdu ve 7 yaşında İstanbul’a geldi.

Okulunun da devam etmesi nedeniyle uygun bir dizi aramak durumunda olan Alina Boz, Nisan ayında Elimi Bırakma senaryosu kendisine iletilince Azra karakterini hemen sevdi.

Boz, “Azra’yı okuyunca hemen sevdim. Şirkete görüşmeye gittiğimde hikaye ve Azra karakteri hakkında anlatılanlar beni daha da heyecanlandırdı. Daha sonra yapım şirketinin isteği ile Sadullah Hoca ile audition aldık. Ardından da Bahar Kerimoğlu ile karakteri çalıştık” diyerek diziye başlangıç sürecine değindi.

Senaryonun çok yönlü olması ve karakterin de hikayesinin olması Alina’yı çok etkilemiş.

“Dizinin geniş bir yaş kitlesine hitap etmesini de çok beğendim” diyen Boz, Azra karakterinin güçlü ve iyi kalpli birisi olmasının da karar vermesinde etkili olduğundan bahsetti.

Paramparça dizisinde usta isimlerle birlikte sette olmanın kendisini çok geliştirdiğini anlatan Alina Boz, “Ben gerçekten farkında olmadan oyuncu oluverdim” diyerek dizinin hayatına kattığı değeri ifade etti.

Azra karakterinin çok duygusal ve hassas bir kız olduğunu anlatan Alina Boz, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Değer yargıları çok kuvvetli, yardımsever, saf ve cici kız olmasının yanı sıra çok güçlü bir tarafı da var. Kendine güvenen, açık sözlü, sorumluluk sahibi… Ailesine çok değer veren bir kız. Zaten küçük yaşta annesini kaybetmiş, tüm gücünü babasından almış, sırtını babasını yaslayarak ondan güç almış.

Dizide bir gecede babasını kaybediyor, Azra’nın tek dayanağı ve yaşama amacı erkek kardeşi Mert oluyor. Bu güçlü karakter hayatında ilk defa aşkı da tadıyor.”

alina boz haberleri için

elimi bırakma haberleri için