SON DAKİKA
18 Ağustos 2019 02:41

SON HABERLER

Elinizi kalbinize koyun ve Tarkan’ın Kaz Dağları mesajını bir de böyle okuyun!

TelevizyonGazetesi.com /Detay –  Megastar Tarkan, sosyal konularda her zaman ön planda yer almıştır.

Tarkan, son günlerde birçok ünlü tarafından desteklenen Kaz Dağları’ndaki ağaç katliamına karşı ses yükseltti.

Instagram hesabından paylaşım yapan Tarkan, Kaz Dağları’nın altın için feda edilmesine karşı durduğunu belirten mesajıyla sosyal medyada gündem oldu.

Tarkan, “Bi elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık. Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık” diyerek yetkililere seslenmekte.

İşte Tarkan’ın Kaz Dağları mesajı:

Rant uğruna feda edilen Hasankeyf’ler, Allianoi’ler,
Karadeniz’in dereleri, ormanları. Dikilen çirkin beton yığınları için kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları.

Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle?
Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı.
Halkın oylarıyla bulundukları noktaya gelen yetkililer kendilerini o ülkenin sahibi sanıp istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar?
Vatandaş kendi toprağını, doğasını savunmaya, korumaya kalktığında bir de vatandaşa ayar verip, kafa tutup, tehditler savuruyorlar.
Yeter artık. Bi durun, kendinize gelin.Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık.
Bi elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık.
Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık.

#KazDağlarıHepimizin
#kazdaglarınadokunma

İlgili Haberler