SON DAKİKA
18 Eylül 2019 16:50

SON HABERLER

Emine Bulut cinayetinde Beren Saat kimsenin cesaret edemediği soruyu sordu!

Beren Saat, Emine Bulut çıkışı ile gündem oldu!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Ünlü oyuncu Beren Saat, birçok isim gibi Kırıkkale’de 10 yaşındaki kızının gözü önünde, eski eşi tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Türkiye gündemini sarsan bu cinayete toplumun her kesiminden tepkiler geldi. Sanat camiasının ünlü isimleri de sosyal medya hesapları üzerinden tepkilerini dile getirdi.

Beren Saat ise çok net bir söz ile konunun derinliklerine değinme cesareti sergiledi.

Saat, “Biz uyuyamıyoruz bu gece, acaba toplumumuzun mühendisleri afiyetteler mi?” diyerek aslında çok derin bir konuya tek bir cümle ile atıf yaptı.

Siyasi göndermesi de bulunan bu söze Beren Saat’in hayranları da destek verdi.

Birçok kadın, olaydan sonra uyuyamadığını ve psikolojinin çok bozulduğunu belirten yorumlarda bulundu.

Beren Saat’in mesajına yorum yazan bir kadın şöyle haykırıyor: “Ağlamaktan şiştim, uyku gözüme girmiyor. Yalvarıyorum saatlerdir o caniye en ağır cezayı nasip etsin diye. Ama en çok da o yavru için keşke şuan yanında olabilseydim, keşke bağrıma basabilseydim. Aklım almıyor, o küçücük beden bu ağır yükü nasıl kaldıracak, nasıl aklından silebileceğiz o görüntüleri, o anı…”

İşte Beren Saat’in Emine Bulut çığlığı:

Biz uyuyamiyoruz bu gece, acaba toplumumuzun mühendisleri afiyetteler mi? #eminebulut #kadıncinayetlerineson #sesinicikart #morçatıkadınsığınağıvakfı

İlgili Haberler