SON DAKİKA
22 Temmuz 2019 23:16

SON HABERLER

Flaş Flaş Flaş! Kanal 7 ile TRT1 arasında acayip bir dizi yarışı başladı!

Hint dizilerinin ardından bu sezon Kore dizilerini de ekrana süren Kanal 7 büyük beğeni toplamakta.

Ah Kalbim, Sev Yeter, ikimizin Yerine, Ömre Bedel isimli diziler Kanal 7’nin en sevilen yabancı yapımları arasında yer almakta.

Hint dizilerinin ardından Kanal 7, gözünü Kore dizilerine çevirmişti. İşte o dizilerin listesi…

FEDA (Secret Love)
Sil Baştan (Kill Me Heal Me)
Sev Beni (Kim Book Joo)
Sonsuza Dek (Moon Embracing Sun)
Aşka Yolculuk (Moon Lovers: Scarlet Heart)
Bir Tutam Aşk (Love İn The Moonlight)
Ömre Bedel (Queen For Seven Days)

TRT1’DE KORE DİZİSİ FIRTINASI

Kamu yayıncısı TRT1, Kanal 7’nin Kore dizisi atağına ilk yanıt olarak İmparatoriçe Ki isimli dizisini hafta içi her gün 17.45’te ekrana getirmekteydi…

TRT’den yapılan açıklamada yen ibir Kore dizisi daha ekrana gelmeye hazırlanıyor.

Kralın Kızı isimli Kore dizisi 15 Ocak Salı gününden itibaren saat 17.45’te izleyicilerle buluşacak.

TRT 1, 15 Ocak’ta yeni bir Kore dizisiyle izleyici karşısına çıkacak… Güney Kore yapımı olan “Kralın Kızı”, Kral Yung’un gerçek kızı olduğunu bilmeden, annesi Chaehwa, üvey babası Kuchon ve kız kardeşi Solhi’yle mutlu bir köy yaşamı süren
Solnan’ın, tüm ailesini kaybetmesiyle seyri değişen yaşamını ve gerçek kimliğini öğrenene kadarki süreçte gelişen olayları konu alıyor.

Dizide Solnan’ın gözü hep yükseklerde olan kardeşi Solhi, Solnan da dâhil herkesi kandırarak onun yerine geçmiş ve prenses olmuştur. Bir kızı olduğunu Solhi’nin saraya gelmesiyle öğrenen Kral Yung ise, kendi oğlu Myong ile eski kralın oğlu Jinmu’nun yerlerini onlar henüz çocukken gizlice değiştirmiştir.

Dizi gerçek kimliklerini bilmeyen prensler ile prensesin, gerçekleri öğrenene kadar başlarından geçen olayları, uğradıkları ihanetleri ve kesişen yaşamlarını anlatmaktadır Kralın Kızı birinci bölüm özeti:

General Yung, Kuzey Wei ordusuyla savaşırken, sevgilisi Chae Hwa ondan bir bebek beklediğini fark eder. Ama bunu herkesten gizlemek zorundadır çünkü ilişkilerinden kimsenin haberi yoktur. Babası Baek Ga da, kralın emriyle gönderildiği Kalim’den, saraya geri çağrılmayı beklerken, kızına iyi bir evlilik yaptırabilme hayalleri kurmaktadır.

Kralın Kızı, 15 Ocak 2019’den itibaren hafta içi her gün saat 17.45’te TRT 1’de!

İlgili Haberler