Gündüz Gece programı Kayseri bölümü – 6 Ekim 2018

08 Ekim 2018 Pazartesi, 07:28
Gündüz Gece programı Kayseri bölümü – 6 Ekim 2018

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini Adanolu’da gezintiye çıkartıyor. Gündüz Gece, bu bölüm Kayseri’deki gezisine kaldığı yerden devam etti. Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri, Anadolu insanın kültür mirası, tarladaki çiftçinin hasadı, şanı dünyaya yayılan Türk mutfağının yöresel lezzetleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor.

Videodan programın 6 Ekim Cumartesi günü yayınlanan Kayseri bölümünü izleyebilirsiniz.

Gündüz Gece bu bölüm Erciyes Dağı’nın eteklerinde Kayseri gezisini sürdürüyor. Gündüz Gece ekibi bu bölüm ilk olarak kahvehaneye gidip Kayserili amcalarla birlikte keyifli bir sohbete daldı. UFO gördüğünü söyleyen amcanın anlattıkları karşısında şok olan Kürşat duyduklarına inanamadı. Amcaların ilginç hayat hikayelerini dinleyen Kürşat türküleriyle onlara eşlik etti. Bunca sohbetin ardından Kayseri yemeklerini tatmak isteyen Gündüz Gece ekibi soluğu kuzu çevirmenin başında aldı. Ağır ağır pişen kuzunun başında sabırsızlıkla bekleyen Kürşat heyecandan yerinde duramadı.

Gündüz Gece ekibi daha sonra sürülerini otlatan çobanların yanına giderek onlarla birlikte eğlenceli bir sohbete imza attı. Çobanlarla birlikte koyunları otlatan Kürşat, sürüyü toplamaya çalışırken çobanları gülmekten kırıp geçirdi.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…

Gündüz Gece haberleri için

kanal 7 haberleri için