SON DAKİKA
25 Ağustos 2019 03:51

SON HABERLER

Gupse Özay, neden dizilerde oynamadığını açıkladı: Perişanlık!

Gülse Birsel’in dizisi Yalan Dünya’da oynadıktan sonra yıldızı parlayan ve daha sonra dizilerde yer almayan Gupse Özay, setlerin perişan vaziyette olduğunu bu nedenle film yapmayı tercih ettiğini söyledi.

Gupse Özay 2014’te ‘Yalan Dünya’ dizisinde rol almış, sonrasında senaryolarını kendi yazdığı ‘Deliha’ ve ‘Görümce’ filmlerinde oynamıştı

Önceki gün Sabancı Vakfı’nın düzenlediği ‘Ayrımcılığı Çeken Bilir’ konulu etkinlikte gençlerle bir araya gelen Gupse Özay, “Filmlerde kadınların güldürmesine ihtimal verilmiyor, yadırganıyordu. Şimdi o algı yıkılıyor. Ben de mücadele ediyorum” dedi.

YENİ FİLM YOLDA

Gupse Özay, “Neden sizi ekranlarda göremiyoruz?” sorusuna da şu cevabı verdi: “Çok istiyorlar, teklifler geliyor. Ama çalışma şartları ağır, çekim süreleri uzun ve zor. Bence perişanlık. Bu yüzden sinema önceliğim. Daha rahat, daha özgür ve medeni. Zaten yeni bir senaryo kaleme aldım. Oyuncu kadrosunu belirliyoruz. Mayıs-haziran gibi çekimler başlar inşallah. Deliha’nın devamı değil. Sürpriz bir proje.” (Posta)

İlgili Haberler