SON DAKİKA
9 Ağustos 2022 16:46

SON HABERLER

Hercai, Mucize Doktor, Bir Zamanlar Çukurova, Afili Aşk, Şahsiyet, İstanbullu Gelin; hepsi ödül aldı!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – 46. Pantene Altın Kelebek Ödülleri, gecikmeli de olsa sahiplerini buldu. Şubat ayında yapılması planlanan ödül töreni İdlib’de şehit olan askerlerimizin acısı nedeniyle iptal edilmişti. Çağla Şıkel ile Cem Davran’ın sunumuyla farklı bir formatta yayınlanan ödül töreni birçok ünlü ismin katılımı ile yapıldı ve kazananlar da belli oldu.

Dizilerle ilgili dikkat çeken bazı ödüller vardı. Bunlardan birisi “En İyi Çocuk Oyuncu” ödülünün Hercai’nin minik yıldızı Ebrar Demirbilek’e gitmesiydi…

İstanbullu Gelin dizisi final yaptıktan sonra bile ödül kazanmayı başardı. En İyi Senarist dalında Deniz Aytaç Katıksız, İstanbullu Gelin’in senaryosu ile ödülün sahibi oldu.

Mucize Doktor dizisi Taner Ölmez’in ödülünün yanı sıra, iki ödül daha aldı. Dizinin yönetmeni Yusuf Pirhasan, ‘En İyi Yönetmen’ ödülüne layık bulundu.

Ayrıca Mucize Doktor, “En İyi Dizi” ödülünü alarak hak ettiği başarıyı Altın Kelebek ile taçlandırmış oldu.

Şahsiyet dizisi de ödül alan yapımlardan birisiydi. Emmy’de Haluk Bilginer ile gururlanan Şahsiyet ekibi, Altın Kelebek’te de “En İyi İnternet Dizisi” ödülünün sahibi oldu.

Adana’dan 2 sezondur fırtına gibi esen atv’nin Bir Zamanlar Çukurova dizisi de “En İyi Dizi Müziği” kategorisinde Aytekin Taş’a ödül kazandırdı.

“En İyi Romantik Komedi dizisi” seçilen Afili Aşk büyük gurur yaşatırken, başrol oyuncuları Çağlar Ertuğrul ve Burcu Özberk’de romantik komedi dalının en iyi erkek ve kadın oyuncuları oldular.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler