Ana sayfa Dizi Arşivi Kalk Gidelim Dizisi | Konusu – Oyuncular – Fragmanlar – Bölümler – Video

Kalk Gidelim Dizisi | Konusu – Oyuncular – Fragmanlar – Bölümler – Video

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Özel Analiz – Kalk Gidelim, Staff Film imzalı, Kalk Gidelim dizisi TRT 1’de izleyiciyle buluşuyor. Yönetmen koltuğuna Mustafa Şevki Doğan’ın oturduğu dizinin senaristliğini Baykut Badem yapıyor. Kalk Gidelim, dram, komedi ve aile türündeki Türk yapımı televizyon dizisi.

Kalk Gidelim, hikayesi ile köy ortamını ve doğal hayatı öne çıkarmaktadır. Ayrıca hayvan dostu bir dizidir. Bir köy ortamında yaşanan komik olayları ekrana getirir. Oyuncuların aile bilinci, samimiyetleri, dostlukları ve birlik olmaları verilen en önemli mesajlardandır.

Kalk Gidelim Dizisi | Konusu – Oyuncular – Fragmanlar – Bölümler – Video 9

KÜNYE:

Kanal: TRT1
Yapımcı: Staff Film
Türü: Dram-Komedi- Aile
Yayın Tarihi: 18 Kasım 2017
Mekan: Muğla/ Yeşilyurt
Süresi: 150 dakika
Müzik: Aria
Başrol: Ufuk Özkan, Erkan Sever, Ayça Varlıer, Mehtap Bayri
Oyuncular: Beyazıt Gülercan, Nalan Okçuoğlu, Kerim Yağcı, Aslı Omağ, İlayda Aydın, Ece Aydemir, Andrey Polyanin, Alican Okumuş, Can Kıran, Alper Saylık, Sena Çakır, Öznur Ön, Burak Diri, Hayrettin Karaoğuz, Ferhat Yılmaz, Dilara Gül Demiral, Ali Dinç, Coşkun Kemer, Ecem Karavus, Arzu Oş, Yağmur Ün, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Eren Can Vurucu

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Dizinin sosyal medya hesapları aktif olarak kullanılıyor. Tüm hesaplardan fragmanlar, diziden fotoğraflar ve çeşitli bilgiler paylaşılıyor. Yayın günü dizinin önemli sahneleri yayınlanıyor. Youtube kanalında hem kısa kısa sahneleri hem de tüm bölümleri ve fragmanları bulabilirsiniz.

Twitter: https://twitter.com/kalkgidelimtv
Instagram: https://www.instagram.com/kalkgidelimtv/
Facebook: https://tr-tr.facebook.com/kalkgidelimtv
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCPmSyW1AYTY4DJX-3_2diRQ
Resmi internet sayfası: https://www.trt1.com.tr/diziler/kalk-gidelim

TÜM HABERLER:

Kalk Gidelim dizisiyle ilgili tüm haberleri aşağıdaki linki tıklayarak en yeniden en eski habere doğru inceleyebilirsiniz.

Tüm haberleri okumak için tıklayın…

Kalk Gidelim Dizisi | Konusu – Oyuncular – Fragmanlar – Bölümler – Video 10

GENEL İZLENİM:

Kalk Gidelim dizisi hem dram hem de komedi öğelerini içinde barındıran bir yapım. 4 sezondur devam eden dizi, İstanbul’da çok zengin olan Mustafa Ali’nin iflası sonrası sosyetik eşi ve köy yaşantısından bir haber çocuklarıyla beraber köyüne dönmek zorunda kalmasıyla gelişen olayları konu alıyor. Ancak dizinin 4. Sezonda düşen reytingleri dolayısıyla final kararı alması seyirciyi üzdü. Kalk Gidelim 135. Bölümde ekrana veda edecek.

HİKAYESİ:

Mustafa Ali genç yaşında İstanbul’a gelmiş ve çok zengin olmuştur. Ailesinin karşı koymasına rağmen İstanbullu sosyetik bir güzelle evlenmiştir, üstelik anne-babasının gelin adayı Meryem’i gözü yaşlı ardında bırakarak. Bundan sonra Mustafa Ali işlerini fabrika kuracak kadar büyütüp zenginlik yolunda emin adımlarla yürürken ailesini ve doğup büyüdüğü köyünü ihmal etmiş bir türlü memleketine gidecek zaman yaratamamıştır. Köydeki ailesi Mustafa Ali’nin hayırsızlığından yakına dursunlar, yıllar bir çırpıda geçmiş çocuklar büyürken Mustafa Ali’nin şirketi de büyümüş zirveye çıkmıştır fakat yanlış kararlar Mustafa Ali’nin çöküşünü hızlandırmıştır. Sonunda iflas bayrağını çekmek zorunda kalan Mustafa Ali’nin bu durumu, ne lüks düşkünü karısı Nurcan’a, ne özel üniversiteye bile puanı tutmayan Playboy özentisi oğlu Canberk’e, ne de pamuklar içinde büyümüş kızı Duru’ya anlatmasına imkân yoktur. Mustafa Ali çaresizliğin yol açtığı mecburiyetle, tatile gidiyoruz bahanesiyle ailesini topladığı gibi köyün yolunu tutar.

Ne varsa insanın kendi memleketinde vardır. Özlemiştir Mustafa Ali atasını, anasını, kardeşlerini, toprağını. En çok da Mümine babaannesini. Ancak çiftlik halkı Mustafa Ali’nin ansızın gelişine anlam veremez. Hacı Hüseyin, oğlunun köye dönmesine içten içe sevinse de kardeşi Seyfettin babası ile aynı fikirde değildir. Mustafa Ali yıllar önce, arkasına bile bakmadan gitmiştir evden. Bunca yıl babasına Seyfettin hizmet etmiştir. Ona göre Mustafa Ali’nin malda mülkü hakkı yoktur. Mustafa Ali her ne kadar gururuna yedirip ‘yıllar sonra iflas edip köye beş kuruşssuz döndü’ denmesin diye battığnı saklamaya çalışsa da iflas haberi çiftliğe bomba gibi düşer. Nurcan ve çocuklar, geriye dönüş olmadığını ve bundan sonra çiftlikte yaşayacaklarını öğrenirler. Babası Hacı Hüseyin ise oğluna yaşı kaç olursa olsun doğru bildiklerini baştan öğretmeye kararlıdır.

Mustafa Ali’nin gelişi köyde duyulur da Meryem duymaz mı? Kendisini yıllar önce gelinlikle bırakıp giden Mustafa Ali demek sonunda yuvaya dönmüştür. Meryem şimdi köyün Hanım ağasıdır ve Mustafa Ali’nin Meryem’den çekeceği vardır.

Zaman geçtikçe Mustafa Ali, karısı Nurcan ve çocukları, başta burda asla yaşanmaz dedikleri köyü sevmeye ve alışmaya başlayacaklardır. Dede ve babaanne sevgisinin sıcaklığını doğayla iç içe olmanın huzurunu tadacaklar, birlikte emek vererek sürdükleri toprağın filizlendiğini görecekler, sevginin ve dostluğun parayla satın alınamayacağını yaşayarak öğreneceklerdir.

Kalk Gidelim Dizisi | Konusu – Oyuncular – Fragmanlar – Bölümler – Video 11

KARAKTERLER:

Oyuncu (Karakter)
Ufuk Özkan (Seyfettin Dal)
Erkan Sever (Mustafa Ali Dal)
Ayça Varlıer (Nurcan Dal)
Mehtap Bayri (Sevda Dal)
Beyazıt Gülercan (Hacı Hüseyin Dal )
Nalan Okçuoğlu (Hatice Dal )
Kerim Yağcı (Kahya Bodur Sadık )
Aslı Omağ (Meryem Kütük )
İlayda Aydın (Badegül Kütük )
Ece Aydemir (Duru Dal )
Andrey Polyanin (Veli Demir )
Alican Okumuş (Halim Dal )
Can Kıran (Samim Dal)
Alper Saylık (Şakir Zeytin )
Sena Çakır (Dudu Kalkar )
Öznur Ön (Perihan Zeytin )
Burak Diri (Tombul Efe )
Hayrettin Karaoğuz (Ercan Konak )
Ferhat Yılmaz (İsmet Kırbaç )
Dilara Gül Demiral (Yıldız )
Ali Dinç (İnsaf )
Coşkun Kemer (Coşkun )
Ecem Karavus (Julia )
Arzu Oş (Suzan )
Yağmur Ün (Yasemin )
Halil İbrahim Kalaycıoğlu (İsmail Sırfbaş)
Eren Can Vurucu

MEKANLAR:

Kalk Gidelim dizisinin çekimleri Muğla’da yapılıyor. Çekimler, konu ve olay örgüsüne bağlı olarak farklı bölgeleri de kapsıyor. Dizinin sahnelerinin çoğu Muğla’da çekiliyor. Muğla’nın Saburhane ve Yeşilyurt mahalleleri set olarak kullanılıyor. Ege bölgesinin hem tarihi ve doğal güzelliklerini hem de iklimini izleyicilerle buluşturan Kalk Gidelim, pozitif atmosferi ile seyirciyi cezbediyor.

JENERİK:

Kalk Gidelim dizisinin müzikleri Aria’ya ait. Jenerik müziğindeki hareketli şarkı da ilk günden itibaren izleyicinin beğenisini kazandı.

FRAGMANLAR:

Kalk Gidelim dizisinden ilk fragman TRT’nin ve dizinin sosyal medya hesapları üzerinden 2017 yılının Kasım ayında yayınlandı. İlk görüntüler büyük beğeni topladı. Sonrasında her bölüm öncesinde fragmanlar sosyal kanallarda yayınlandı ve bölümler öncesinde izleyicilerin heyecanının yüksek tutulmasına çaba harcandı.

İlk Tanıtım:

Kalk Gidelim dizisinin yayınlanmış tüm fragmanlarını youtube kanalından izleyebilirsiniz. Lütfen tıklayınız…

TÜM BÖLÜMLER:

Kalk Gidelim dizisinin 1.sezonu 18 Kasım 2017 Cumartesi günü başladı. İlk sezon 29 bölüm devam etti. 2. Sezonu 44, 3. Sezonu 31 bölüm çekilen dizi. 4. Sezonunda final kararı aldı. Dizi ekranda 135 bölüm kalmış oldu.

Kalk Gidelim dizisinin tüm bölümlerini Youtube resmi kanalında bulabilirsiniz. Lütfen tıklayınız…

DİZİ MÜZİKLERİ – KLİPLER:

Kalk Gidelim dizisinin sahnelerinden etkileyici klipler yayınlandı. Bu klipler dizinin youtube kanalından paylaşıldı. Aşağıda bu video klipleri bulabilirsiniz:

KAMERA ARKASI:

Çekimleri Muğla’da yapılan dizinin kamera arkasındaki görüntüleri de zaman zaman youtube kanalında yayınlanıyor. Özellikle çekim hatalarının yayınlandığı bölümlerde oyuncular arasındaki eğlenceli diyaloglar ve kareler de dizinin izleyicisi ile buluşuyor.