SON DAKİKA
18 Haziran 2019 07:45

SON HABERLER

Kanal D’den dizilerle ilgili flaş karar! Star isimlere kötü haber!

Doğan Medya Grubu’ndan Demirören Grubu’na geçen Kanal D, yeni sezonda dizilerle ilgili yepyeni kararlar aldı.

Kanalın yeni Genel Müdürü Murat Saygı, Vatan Gazetesi’nden Oya Doğan’a yaptığı açıklamada, prime-time’da izleyiciyi yeni sezonda nelerin beklediğini anlattı.

Saygı, öncelikli olarak dizilerin ağırlıkta olduğunu belirterek yeni sezonda düşük maliyetli diziler yayınlanacağını ve sadece çok bütçeli ünlü isimleri de ilgilendiren kararlarını açıklayarak yeni sezondaki bakış açılarını şöyle şöyle yorumladı:

“Tabii ki dizi izleyeceksiniz. Ne yazık ki bugünün düzeninde dizi olmadan televizyonculuk yapmak mümkün değil! Ama çok bütçeli oyuncularla, sadece oyuncuya dayalı işler yapmayacağım. Çünkü bunun başarı getireceğine inanmıyorum. Bugün çok iyi bir oyuncunun ya da yapım şirketinin tutmuş işi de var, batmış projesi de… Dolayısıyla olay projenin kendisi. Bu kanalda başrol proje olacak.

İkinci önem verdiğim kriter ise sürdürülebilirlik. Çünkü proje çok iyi bir fikir olarak satılıyor. İlk iki bölümü 5-6 ayda yazıldığı için harika bir şey okuyorsunuz. Ama 7’nci haftaya gelindiğinde, yani iş rutine geçtiğinde hikaye yorulmaya başlıyor ve kısa sürede yayından kaldırılıyor. O nedenle geldiğimde söylediğim gibi 800 bin liradan daha pahalı dizi yapmamaya dikkat ediyorum. Çünkü ekranda bir yap-boz-kaldır sistemi olmasını istemiyorum. Bir diziyi yayından kaldırmak kanala zarar olarak yazar. İlk başlarda reklamın az oluyor, yavaş yavaş tuttukça reklam geliyor. Diziyi 8’nci bölümde kaldırdığında da kanalına 5-6 milyon lira zarar veriyorsun. Fakat 800 bin liraya dizi aldıysan ve o 4-5 reyting alıyorsa sürdürülebilir halde tutabiliyorsun.”

İlgili Haberler