SON DAKİKA
29 Kasım 2022 23:28

SON HABERLER

Kara Ekmek’in Hale”sinin gerçek amacı

‘Hale mutluluğun peşinden gidiyor’

ATV’de yayınlanan ‘Kara Ekmek’in Hale’si Başak Daşman, ”Oynadığım karakter yaşadığı onca acıdan sonra hakkı olduğuna inandığı mutluluğun peşinde” dedi

– ‘Kara Ekmek’ yeni sezona oldukça iddialı bir giriş yaptı… Bize yeni dönemdeki Hale’yi anlatır mısınız?

Yaşadığı onca acıdan sonra kendine bir yol bulma arzusunda. Kendini sevilmemiş, emek verilmemiş gibi hissediyor. Aslında, hakkı olduğuna inandığı basit mutluluğun peşinden gidiyor. Bunu, kaybettiği yerde aramaya çalışacak yine. Bu da onu aynı kapana kıstıracak gibi görünüyor.

– Kibirli, sert ve mutsuz bir karakteri oynuyorsunuz… Bu sizi etkiliyor mu?

Zaman zaman etkiliyor elbette. Sadece mutsuzluk duygusunun peşine takılmak bile insanı yıpratıyor. Kibirse daha fena ama dışarıdan bakmanızı sağlıyor. Böyle bir karakteri oynamak hepimizin içinde belli oranda var.

– Hale’nin kocası ve Asiye’ye yaklaşımını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hale’nin Asiye’yle aynı düz-lemde buluşması zor. Çünkü onu ‘Bu kadın hayatıma girdi ve her şey tepetaklak oldu’ gibi görüyor. Haklı olduğu noktalar var ancak bir yandan da onun gelişi, eksik olan şeylerin su yüzüne çıkmasını sağladı. Kocasına gelince, onu gerçekten seviyor. Nefret ettiğinde bile. Yumuşak karnı dediğimiz şey Hale’nin.. Ancak bu kadar severken bir yandan, öfkesini ve acısını dizginleyemiyor.

– Hale’nin hayatı, 2.5 yaşındaki kızını kaybettikten sonra değişmiş. Bu durum size ne hissettiriyor?

Bir kadın olarak bu durumu pek düşünmemeye çalışıyorum. Ölmek ama nefes almaya devam etmek gibi sanki…

– Siz de rolünüzdeki kadar hırslı mısınız?

Bence hırslıyım. Ancak hırsın toplumda nasıl algılandığına bakınca değilim. Yaptığım şey elimden geldiğince iyi olsun isterim.

– Dizilerde dram, filmlerde komedi oynuyorsunuz. Bu bilinçli bir tercih mi?

Komedi dizisinde de kesinlikle oynamak isterim. Komediyi çok seviyorum ve aslında mizacıma dramdan daha yakın. Ancak dizi teklifleri genelde o yönde geliyor. Ben de tercihimi sinemada komediden yana kullanıyorum.

– Yer aldığınız projeler arasında, kalbinizde en çok yer edinen hangisi oldu?

Bu zor bir soru. Çünkü ayrı kulvarlarda oyunculuk yapıyorum. Sinemada ayrı, tiyatroda ayrı bir rolüm oldu. Ancak hepsinin beni etkileyen tarafları ve içimde bıraktığı izler var.

– Birlikte rol almak istediğiniz bir isim var mı?

Elbette bazı üstatlarla karşı karşıya gelmeyi çok isterim. Ancak bu öyle bir iş ki, kiminle ne kadar heyecanlanacağınız, kimden ne öğreneceğiniz uzaktan hiç belli olmuyor.

KAYNAK: MİLLİYET

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler