Ana sayfa Sosyal Medya Maraşlı sosyal medyada rekor kırdı! En yakın rakibi Masumiyet’in bile üç katı rakama ulaştı!

Maraşlı sosyal medyada rekor kırdı! En yakın rakibi Masumiyet’in bile üç katı rakama ulaştı!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Diziler hakkındaki sosyal medyadaki paylaşım rakamları tam bir meydan savaşı. İzleyiciler dizilerine sosyal medyada sahip çıkıyor, onları lider yapmak için elinden geleni yapıyor. Pazartesi akşamı Maraşlı izleyicilerinden tam destek alarak bir rekora imza attı.

Dizilerin sosyal medyadaki paylaşımlarını ölçerek düzenli olarak yayınlayan Adba TV’nin 17 Mayıs Pazartesi günü diziler arasındaki paylaşım sonucu açıklandı. Adba TV’nin hazırladığı rapora göre pazartesi gününün galibi ATV dizisi Maraşlı oldu.

Maraşlı dizisinin dün akşam yayınlanan bölümü arka arkaya bir sürü bomba patlattı. Bir bölümde o kadar çok şey yaşandı ki izleyici şaşkına döndü. Bu hız sosyal medyadaki paylaşımlara da yansıdı. Dizi bir rekora imza attı. Pazartesi günü Maraşlı dizisi hakkında tam 250.147 paylaşım yapıldı.

Dizinin bir süredir kötü giden reytinleri de dün akşamki bölümle bir yükseliş yaşadı. Tüm kişiler kategorisinde ikinci sırada yer alan dizi, AB’de 4. olurken, ABC1’de ise günü 7. sırada tamamladı. Burak Deniz ve Alina Boz ikilisinin başrolünde yer aldığı dizinin elde ettiği bu sonuç geçtiğimiz haftaya göre çok daha iyiydi.

Maraşlı’nın hemen arkasından gelen dizi Fox TV dizisi Masumiyet oldu. Ancak ikinci olsa da Maraşlı’nın çok çok gerisindeydi. Hülya Avşar, Deniz Çakır ve Mehmet Aslantuğ’un başrollerinde yer aldığı Masumiyet dizisi hakkında 58.659 paylaşım yapıldı.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi her ne kadar reytinglerde birinci olsa da sosyal medya paylaşımları sıralamasında üçüncülükle yetindi. Gün boyunca hakkında 13.406 paylaşım yapılan dizi, tüm kategorilerde her zamanki gibi birincilikleri toplayarak reyting savaşını sildi süpürdü.

Star TV’nin büyük bir iddiayla başlayan ancak ne reyting ne de sosyal medya paylaşımları sıralamasında bir türlü iyi bir noktaya varamayan Kağıt Ev dizisi ise listenin en sonunda yer aldı. Güçlü oyunculuk ve etkileyici hikayesine rağmen Kağıt Ev, hem reyting hem de sosyal medya sıralamasında sınıfta kaldı. Dün akşam beşinci bölümü yayınlanan Kağıt Ev hakkında 1.024 paylaşım yapıldı, reytingde de yine kötü sonuçlar aldı.