SON DAKİKA
25 Haziran 2019 04:33

SON HABERLER

Meğer Yaz’ın iddiası, sadece bir kabusmuş! İstanbullu Gelin büyük ters köşe yaptı!

Televizyongazetesi/Detay – 86. bölümü dün akşam yayınlanan İstanbullu Gelin dizisinde, sezon başından beri merakla beklenen konu açıklığa kavuştu!

Gelecek hafta 31 Mayıs Cuma akşamı yayınlanacak 87. bölümüyle ekrana veda edecek olan İstanbullu Gelin dizisinde, uzun süredir devam eden muamma, sonunda açığa çıktı!

Yaz’ın bir anda büyümüş haliyle ortaya çıkıp, terapiste “Benim annem bir katil. Babaannemi Süreyya öldürdü” sözleri aylardır diziyle ilgili herkesi şaşırtan bir gelişme olarak kafaları kurcalıyordu.

Süreyya’nın Esma’yı öldürmüş olma ihtimalini kimse düşünemiyordu. Ancak geçtiğimiz bölüm, Alzheimer olan ve Garip’in ölümüyle büyük bir depresyona giren Esma’nın, Süreyya’ya adeta yalvararak “Acılarıma son ver, huzurla gitmemi sağla” diyerek ölmesine yardım etmesini istemesi çok şaşırtmıştı.

Süreyya’yı şoka sokan bu sözlerden sonra, dizinin takipçileri bir şekilde Esma’nın isteğini Süreyya’nın kabul edeceğini ve Yaz’ın söylediği olayın gerçekleşeceğini düşünmüştü.

Ancak tam bir ters köşe yapan dizide bu olayın sadece Süreyya’nın kabusu olduğu ortaya çıktı!

Süreyya, Esma’nın bu isteğinden sonra ne yapacağını bilemez şekilde düşünmeye başladı. Esma’ya ilaç verip intihar etmesini sağladığı anda Yaz’ın köşeden onları izlediğini gördüğü kabusla dolu bir gece geçirdi. Yaz’ın “Annem babaannemi öldürdü” sözleri kafasında yankılanıp durdu.

Ahsen Eroğlu’nun oynadığı Yaz’ın büyümüş hali, sezonun ilk bölümündeki o sahneler, Süreyya’nın kabuslarında ortaya çıktı.

Bu sahneden sonra anlaşıldı ki aslında böyle bir olay yaşanmamış, Süreyya, Esma’nın istediğini yaparsa en büyük suçluluğu kızına karşı yaşayacağını hissetmişti. Kabuslar gören Süreyya, sonunda böyle bir şey yapamayacağını söylemek için Esma’nın yanına gitti.

Bir gün önce büyük çöküntü yaşayan Esma Hanım da Süreyya’yı rahatlattı ve bir anlık çaresizlikle bunları söylediğini, ailesinin kendisine çiçek gibi bakacağını bildiğini söyleyerek durumu kabullenmişti.

Süreyya’nın içi Esma ile konuştuktan sonra rahatladı. İzleyici de aylardır süregelen ve kabullenemedikleri bu tuhaf durumun çözüm bulmasından dolayı rahatlamıştı.

Yeni de bazı izleyicilerin “Gerçekten Süreyya Esma Hanım’ı öldürecek sandım” diyen izleyenler de yok değildi. Bu sahneye bir şekilde inandırılan ve kafasında soru işaretleri bulan izleyici de bir ‘oh’ çekmiş oldu!

Tabii sahneye pek çok eleştiri de geldi. Her şeyden önce Süreyya’nın, hasta bir kadının sözlerini ciddiye alıp uzun uzun düşünmesi bile saçma bulundu.

Bir izleyicinin şu sözleri, pek çok kişinin ortak görüşünü ifade ediyordu adeta: “Terapilerin kabus çıkması beklediğim bir şeydi ama çok saçma altı boş geldi.Süreyya bir anda hasta bir insanı ciddiye aldı. Sonra bir anda Esma son dönemece girmeden aklı başına geldi olgunlukla konuştu filan. Sırf ergen Yaz’ı bağlayalım diye saçmalamışlar gibi geldi bana.”

İşte Süreyya ve Esma’nın o konuşmaları:

İlgili Haberler