Mehmetçik Kutül Amare dizisi 1 Mart Perşembe 6. bölüm 1. fragmanı yayınlandı

22 Şubat 2018 Perşembe, 23:54
Mehmetçik Kutül Amare dizisi 1 Mart Perşembe 6. bölüm 1. fragmanı yayınlandı

Başrollerinde Kaan Taşaner, İsmail Ege Şaşmaz ve İlker Aksum’un yer aldığı Mehmetçik Kutül Amare dizisinin 6. bölümünü 1 Mart Perşembe günü saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında izleyeceğiz.

İlk bölümüyle büyük beğeni toplayan ancak daha sonra reytingi düşmeye başlayan dizi, buna karşın ciddi bir izleyici kitlesini sürüklemeyi başarmakta…

İşte Mehmetçik Kutül Amare dizisinin 6. bölüm özeti:

SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

Osmancık Taburu yolda büyük badireler atlatıp Bağdat’a gelmiştir. Süleyman Askeri, Bağdat’ta ilk iş olarak aşiretlere gidecek mektupları yollayarak vazifeye başlar. Cepheye gitmek için gerekli planları yapmış bölgenin eşrafı ile toplantı düzenlemiştir. Bu toplantı da plan gereği Hüsrev ve Ömer Osmanlı devletine destek vermeyeceklerini söylemişlerdir. Süleyman Askeri bu planla İngilizlere destek veren aşiretleri ortaya çıkarmayı amaçlamıştır.

Mehmet, gizli olarak geldiği Bağdat’ta sandıktan çıkmayı hesaplarken beklenmedik bir durumla karşılaşır. Mehmet, aşiretlere gidecek sandıklardan birine gizlenmiştir. Mektupları götüren birlik yola çıkar.

Aşiretlere mektup götürüleceğini öğrenen Cox baskın yapıp mektupları ele geçirmek için hareket geçer. Mehmet’in de içinde bulunduğu birlik yolda baskına uğrar. Mehmet ve Said dışında bütün askerler şehit olur. Ancak Mehmet kurtulmayı başarır. Mehmet, mektupları alarak oradan uzaklaşır. Baskın haberini alan Süleyman Askeri ise hem Mehmet’in nerede olabileceğini hem de mektupların akıbetini düşünmektedir. Mehmet mektuplarla birlikte çölde bacağındaki yaradan dolayı baygın düşer. Karşısına rüyalarında gördüğü Zeynep çıkmıştır. Süleyman Askeri ise Mehmet’in yerini öğrenmiş çölde Zeynep’in çadırında karşısına çıkmıştır. Mehmet yemin ederek Teşkilatı Mahsusa’ya katılmıştır. Mehmet’in ilk görevi ne olacaktır? Mehmet ile Zeynep arasında neler yaşanacak? Mehmet, Zeynep’e rüyasında gördüklerini anlatacak mı? Said’i bekleyen sürpriz nedir? Cox’un Hüsrev’le ilgili planı nedir? S. Askeri, Cox’un yerini öğrenecek mi?

mehmetçik kutül amare haberleri için