SON DAKİKA
4 Şubat 2023 05:04

SON HABERLER

Netflix’in en iyi Türk dizilerinden Kulüp’ün arkasındaki görünmez güç!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Netflix’te yayınlanan Kulüp dizisinin ne kadar başarılı olduğunu hem sosyal medyadaki yorumlara bakarak hem de uzmanların yaptığı değerlendirmelerden anlamak mümkün oluyor…

6 bölüm süren dizinin hem kostümleri hem dekorları hem oyuncuları hem de hikayesi son derece başarılı bir bütünleşmenin eseri oldu… Bu bütünleşmeyi arka planda sağlayan ve aslında dizinin gizli kahramanı olan isim ise ünlü yönetmen Zeynep Günay Tan…

1950’li yıllara izleyicileri götüren Kulüp dizisindeki dekorların, kostümlerin, platonun muhteşem görüntüsünün altında emek var. 10 terzinin 24 hafta süren kostüm çalışmaları, prodüksiyon için harcanan 12 haftada verilen büyük emekler dizinin başarısının altındaki en önemli faktörlerden.

Başrol oyuncuları Gökçe Bahadır ile Salih Bademci’nin aldığı özel eğitimler ile diziye çok iyi ruh katması da Kulüp için bulunmaz bir fırsat oldu.

Netflix’te yayınlanan en iyi Türk dizilerinden birisi olması ise aslında yönetmen Zeynep Günay Tan’ın bu kadar büyük ayrıntıyı çok iyi yönetmesinin bir eseri oldu.

Usta yönetmen oyuncuları nasıl yönetmesini bildiği gibi, sahne geçişlerinden, çekim kalitesine ve her türlü görüntü kaynaklı detaya kadar ustalığını sergilemiş.

Oyuncuların rollerine çok iyi uyum sağlamasının yanı sıra Raşel karakteri ile öne çıkan Asude Kalebek’in henüz daha genç yaşına rağmen nasıl oynatılacağını bilmek de Zeynep Günay Tan’ın ne kadar iyi bir yönetmen olduğunu gösteriyor.

Senaryonun da akılcı bir dilli olaylara yön vermesi Kulüp dizisini son dönemin en çok dikkat çeken dizilerinden birisi yaptı.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler