SON DAKİKA
22 Temmuz 2019 04:20

SON HABERLER

Seda Sayan, Şeyma Subaşı’nın hapse girebileceğini ima etti!

Youtube kanalı Magazin Noteri’ne katılan ünlü sanatçı Seda Sayan’ın Şeyma Subaşı’nın çok tartışılan kitabı ile ilgili sözleri olay olacak cinsten.

Milliyet Cadde yazarlarından Ali Eyüboğlu ile başarılı televizyoncu İlkay Buharalı’nın youtube’da yayınlanan Magazin Noteri programında Seda Sayan’ın sözlerine bakalım Şeyma Subaşı nasıl yanıt verecek.

Sayan neye itiraz ediyor?

Şeyma Subaşı’na ait kitabın “Cilt ve Beslenmeye Dair İpuçlarım” başlıklı kısmında; hidroklorik asit ile hyaluronik asit karıştırılarak okuyucuya “hidrolik asit ve nemlendiriciyi unutma” tavsiyesinde bulunulmuştu. İşte seda Sayan bu konuya büyük itirazda bulundu.

Kitabın toplatılması gerektiğini anlatan Seda Sayan; “Hidrolik asitte emin misiniz, kör olur millet. Ne diyecekti biliyor musunuz; hyalüronik asit. Bunun aslı budur. Bu kitabın toplatılması lazım. Bu çok önemli bir şey. Buradan ceza alır. Her türlü ceza alır. Sen şimdi ‘bunu kullanın’ diyorsun, kör oldu diyelim kullanan. Bu kitapta böyle bir şey yazıyorsa bitti bu iş. Yılların televizyoncusu olarak söylüyorum. Bu kitapta hidrolik asiti yüzünüze sürün yazıyor ve yandı millet; sakın. Ona hyalüronik asit denir. Bu kitabın toplanması lazım. Bu kitabı alıp uygulamaya kalkan olursa yayın evinin de başı belaya girer. Bu kitap toplanmalı. Bu iş yargıya gider, hapse bile girebilir. Biri yanar hapse atarlar. Çok tehlikeli bir durum bu. O madde tuvalet temizleyicisi! Demek ki denenmiş! diye küçük büyük okuyan herkes kullanmak isteyebilir. Sakın kullanmayın. Sakın uygulamayın çoluktan çocuktan uzak tutun. Elinizi bile sürmeyin” açıklamasında bulundu.

AKILLARA ZARAR ÖZLÜ SÖZLER

Usta gazeteci Ali Eyüboğlu ise yapılan hatayı yorumlarken; “Kitabın üç editörü var. Bu editörler satır arasında ‘Şeyma’yı nasıl rezil ederiz’ diye bir çalışma yapmışlar. Ben öyle okuyorum. Çünkü kitabı okuduğu zaman şişirilmiş, kesik kesik bir anlatım. Akıllara zarar özlü sözler var. Koca bir sayfa ayırıp ‘herkesi mutlu edemem çünkü pizza değilim’ yazmak, editöryal bir sabotaj. Biz yayına girmeden önce Doğan Kitap bu konuda halkla ilişkiler uzmanları ile toplantı yapıyordu. Bu durumu düzeltebilmek için anladığım kadarı ile” ifadelerini kullandı.

Ali Eyüboğlu herkes’in merak ettiği “kitabı kim yazdı” sorusunun yanıtını şu ifadelerle verdi: “Doğan Kitap ile konuştum. Kitabı toplatmıyorlar ama bir sonraki baskıda asiti düzeltme yapacaklar. Şeyma Subaşı röportajları 3 kişi ile yapmış ama kitabı finalde bir editör yazmış. O editör de üstelik kadın. Şeyma’yı asitleyen de bir kadın.”

Videodan programı izleyebilirsiniz:

İlgili Haberler