SON DAKİKA
12 Ağustos 2022 18:38

SON HABERLER

Seksenler’in Şahin’i Ceyhun Fersoy, yeni programıyla hayat kurtarıyor!

Ceyhun Fersoy’dan anlamlı proje

Türkiye’de ilk defa yapılan ve 2009 yılında başlayan Zahrettin ÇELİK imzalı eğitsel Stand -Up gösterisi KAZASIZ KUL OLMAZ farkındalık projesine, Seksenler dizisinde Almancı Şahin’e hayat veren Ceyhun FERSOY dahil oldu.

2009 yılında Zahrettin ÇELİK tarafından yazılan ve hayata geçirilen Kazasız Kul Olmaz projesi trafik ve iş kazaları ile alakalı farkındalık hareketi olarak kurgulandı.

Zihni GÖKTAY ve Yonca EVCİMİK’İN sanat danışmanlığını yaptığı projeye geçtiğimiz günlerde Seksenler dizisinden tanıdığımız Ceyhun FERSOY, Projenin kurucusu Zahrettin ÇELİK ,Niyazi KOLUŞ ile ortak sahneyi paylaşan oyuncu projeye ayrı bir renk katarak izleyenlerden tam not aldı.

Projenin Yapım Sorumluluğuna Nurcan ÖZELÇİ getirilirken Genel Koordinatörlüğünü ise Ali Fuat AKSU üstlendi.2019 – 2020 sezonu için yeni kadro oluşturan yapımcı ÇELİK : “Çok yakında sürprizlerimiz olacak amacımız halkımızı trafik ve iş kazaları konusunda bilinçlendirip toplumsal bir farkındalık oluşturmak. Her gün onlarca insan trafik ve iş kazalarında yaşamını yitiriyor, halkımız bilinçlenip bu acı ölümler son bulana kadar Kazasız Kul Olmaz projemiz devam edecek.10 yıldır büyük emekler vererek hiçbir maddi çıkar gözetmeksizin çabaladığım ve hayatta tuttuğum projemi Türkiye’nin en ücra köşesine kadar götürerek halkımızın kurallara uyması yönünde farkındalık oluşturacağız. Ayrıca bu proje motosiklet ile ambulansların yolunu açıyoruz .Erken hastane varması yolda hayatını kaybetmesi ciddi olarak azaltıyor.” Dedi.

Seyircilere Emniyet Kemeri

Dünyada ilk defa anonsla beraber seyirciler özel koltuklarda hazırlanmış emniyet kemeri ile gösteri sahneleniyor. Özellikle çocukların kemer takması hayatı boyunca unutmayacağı bir an ve dönüm noktası yaşayacaklar.

Trafiğin yoğun olduğu bölgelerde sürücülere, oyuncuları ve kadrosuyla birlikte Güvenli sürüş teknikleri ve trafik kuralları ile alakalı bilgilendirme broşürleri dağıtan ekip, çok yakında yapacağı Basın Lansmanı Ünlüler, kurum ve kuruluşların katılımıyla kazalar ve kurallara farkındalık oluşturarak 81 ilde sahnelenmeye hazırlanıyor.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler