SON DAKİKA
15 Eylül 2019 11:08

SON HABERLER

Sen Anlat Karadeniz dizisine isyan! Biz anlatamadık, mümkünse siz de anlatmayın!

Televizyongazetesi/Detay – atv’de yayınlanan Sen Anlat Karadeniz dizisi, ilk bölümleriyle sezona adeta fırtına gibi girmişti!

İlk bölüm yayın tarihi 24 Ocak 2018’di. Dizi, geçtiğimiz sezon ortasında başlamış ve izleyiciyi sarsan bölümleriyle gündeme bir anda bomba gibi düşmüştü.

İrem Helvacıoğlu ve Ulaş Tuna Astepe’nin ekran uyumunu beğenen izleyiciler, Vedat karakterinin Nefes’e uyguladığı şiddet görüntüleriyle sarsılmıştı. Günlerce hatta aylarca konuşulmuş ve dizi bir anda dikkatleri üstüne çekmişti.

Geçtiğimiz yaz sezon arası veren ve yeni sezon başlamadan önce dizinin senaristleri Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Eryılmaz ile yolların ayrıldığı haberi duyulmuştu.

Bir anda dizinin takipçilerinin yoğun eleştirileri sosyal medyadan yükselmeye başlamıştı. Yeni gelecek senaaristin aynı duyguyu veremeyeceği düşüncesiyle SAK hayranları, isyan bayrağını kaldırmıştı.

Yeni sezonda Erkan Birgören senaryoyu yazdı. Başta kimi eleştiriler olsa da çoğu zaman heyecanı yüksekte tutmayı başardı dizi. Arada memnun olmayanlar olsa da bir şekilde durum sakinlik kazanmıştı.

Ta ki 53. bölümüyle sezon arası verilene kadar! Sezon finalinde izleyici, yine isyan bayrağını kaldırdı! Aslında eleştiriler diziye Gülper Özdemir’in oynadığı Hazan karakterinin girmesiyle başlamıştı! Nefes ve Tahir’in yakınlaşacağı ve Nefes’in diziden çıkacağı söylentileri bir anda sosyal medyada yayılınca, tepkiler büyüdü.

Her ne kadar yapılan açıklamalarda İrem Helvacıoğlu’nun yani Nefes’in diziden çıkmayacağı belirtilse de izleyici hala tedirgin!

Sezon finalinde Genco’nun kaçırdığı Nefes’in acıdan kıvrandığı, dış gebelik yaşadığı ve ameliyat olmazsa ölebileceği hikayesi, izleyenleri yine ayağa kaldırdı. Yeni sezonda böyle bir gelişmenin olma ihtimali bile SAK hayranlarını delirtmeye yetiyor!

Sezon finalinin ardından dizinin takipçileri, sosyal medyada tepkilerini dile getirmeye başladılar.

Dizinin takipçileri, sezon finalini beğenmediklerini sosyal medyada yorumluyorlar. Özellikle senarist Erkan Birgören’i sert şekilde eleştiren dizinin izleyenleri, İrem Helvacıoğlu’nun oyunculuğunun da son bölümde unutulmayacak sahneler yaşattığını belirtiyorlar.

Senaryoyu beğenmeyen izleyici, yeni sezonda İrem Helvacıoğlu’nun oynadığı Nefes karakterinin ölme ihtimaline ise ateş püskürüyor!

Son bölümde Melek’in Genco’nun şiddetine uğradığını Nefes’e anlatmasıyla Genco, Nefes’ten ve Kaleliler’den intikam almak için Nefes’i kaçırdı.

Bu sırada hastanede Nefes’in bir dış gebelik yaşadığını farkeden doktor, 8 haftalık hamile olan Nefes’in bir an önce ameliyat olması gerektiğini ve ölebileceğini söylemişti. Aile durumu öğrendi ve Tahir’e ulaştı. Ancak Tahir, Nefes’in kaçırıldığını öğrenmiş ve onu bulmaya çalışıyordu.

Nefes ise Genco’nun onu götürdüğü bir depoda sancılar içinde kıvranıyordu. Nefes’in çığlıkları her yeri inletirken bir ara baygın düştü. Genco, onu bir süre izledikten sonra bırakıp gitti.

Tahir, onun nerede olduğunu Hazan’ın yardımıyla öğrendi ve adamları vurarak Nefes’i buldu. Nefes, dayanılmaz acılarla kıvranıyordu. Tahir, Nefes’i kucaklayıp hastaneye götürmeye çalışırken, dizi sezon finali yaptı.

İşte final sahnesi: 

Bu noktadan sonra ise izleyicinin isyanı başladı. Sezon finalinde beklediklerini bulamayan izleyiciler, İrem Helvacıoğlu ve Ulaş Tuna Astepe’nin oyunculuğuna ise övgüler yağdırdılar.

Bu arada fragmanda yer alan hastane görüntülerinin de bölümde olmamasına izleyici tepki verdi.

İşte izleyicilerden gelen yorumlardan bazıları:

Ne sen anlat karadenize ne de sezon finaline yakışır bir bölümdü. NefTah’ın bir iki sahnesi ve bu son sahne dışındakiler resmen çöp

İrem Helvacıoğlu yoksa bizde yokuz.Hatırlatmak istedim.

Sıfır şaka sadece bu sahne için izledim 3 saat boyunca. İrem Helvacıoğlu ve Ulaş Tuna Astepe siz her şeyin en iyisini hakediyorsunuz

Helvacıoğlu ve Astepe olmasa bi hicsiniz ayni senaristle donecekseniz mümkünse hic dönmeyin

Yeni sezon da İrem Helvacıoğlu var ise görüşürüz canım

Sak’ın sak olduğu zamanlarda görüşelim

bunca insan sadece irem için izledik ve #İremΗelvacıoğlu muhteşemdi

Bu sezon anlatamadı karadeniz

Mümkünse erkansız bölümlerde görüşelim

off #İremHelvacıoğlu resmen yaşadın bize de yaşattın seni gerçekten ayakta alkışlıyorum iyi ki sen be İrem iyi ki sen
İrem olmasa bir hiçsiniz . Oynamamış yaşamış yine kraliçem

Mümkün olsaydı görüşmeseydik ama görüşeceksek illa sezonu bi seyredin öyle gelin
koca sezondur anlatamadık size

BU SEZON ANLATMAYI BECEREMEDİNİZ MÜMKÜNSE ERKANSIZ GERİ DÖNÜN 

-Hastane çekimleri vardı neden yayınlanmadı

-Yeni sezonda umarım kendinizi toparlarsınız ilk iş olarak senarist değişikliği olsun yeni senarist bu senaryoyu yaz boyu düşünse ancak toparlar

-Mümkünse bir daha anlatmayın

-Bu kadar mıydı cidden ya bu sahneler burda bitmiyordu neden sürekli kesiyorsunuz arkadaş su sahneleri yeter artık ya bıktım sizin su sürekli kesitiginiz sahnelerden 12.30 bitirebilirdiniz diziyi neydi bu aceleniz Allah askına yeter ya

-Yine mi kandirdiniz bizi?! Bu nasil sezon finali?! O kadar bos, ozentisiz yazmis ki @erkanbirgoren! Yaziklar olsun! Helvacigolu oyunculugu olmasa bom bos bir bolumdu!

-Mümkünse erkansız ve gereksiz karakterler olmadan görüşelim!

Sen Anlat Karadeniz 53. Bölüm Sezon Finalinde Neler Oldu?

Yangından kurtulmayı başaran Genco, Melek’i susturmakla kalmayıp Kalelilerden intikam almak için kolları sıvar. Kalleşçe bir plan yapıp, Nefes’in radyodaki konuşmasını sürpriz bir silaha çeviren Genco, Kalelilerin itibarını iki paralık etmek için uğraşacaktır.

Melek için işbirliği yapan Nefes ve Hazan sonunda genç kızı konuşturmayı başarırlar. Melek o güne kadar sır gibi sakladığı gerçeği Nefes’le paylaşırken, Melek’in itirafı Genco’nun bu savaştaki ölümcül darbesini hazırlar.

Nefes ve Tahir doğacak çocuklarının hayalini kurarken, bu hayale gölge düşer. Acilen ameliyata girmesi gereken Nefes, Genco tarafından kaçırılır. Hayatta kalmak için zamanla yarışan Nefes, şimdi Genco’nun elinde tutsa

İlgili Haberler