SON DAKİKA
25 Ağustos 2019 14:00

SON HABERLER

Sen Anlat Karadeniz’de yapılan büyük hata Canevim ve Kimse Bilmez’e ders oldu

atv dizilerinde izleyicinin kötüye hayran olma hastalığı var! Bu da yeni bir durumu ortaya koyuyor.

TelevizyonGazetesi.com / Analiz – atv’nin 3 dizisini ele alacağız. İlki Sen Anlat Karadeniz, ikincisi Kimse Bilmez ve üçüncüsü de Canevim…

Sen Anlat Karadeniz dizisinde Mehmet Ali Nuroğlu’nun canlandırdığı Vedat karakteri tam bir psikopat idi.. Kadına şiddet eden, adam öldürmekten çekinmeyen, kendi doğruları için her şeyi yakıp yıkan bir karakterdi.

Sosyal medyada gördük ki böyle bir karaktere özenen ve ona hayranlık besleyen çok kişi var.

Yaz ekranında yayınlanan Canevim dizisinde Özgür Çevik’in canlandırdığı Taylan Tanbay karakteri de yaptığı kötülükle, bencilliği ile, saplantılı kişilği ile beğenildi.

Yine sosyal medyaya bakıldığında bu karaktere olan hayranlığı görebilirsiniz.

Üçüncü örnek de Kimse Bilmez dizisinde… Burak Serdar Şanal’ın canlandırdığı Pilot karakteri de her türlü psikopatlığı ve kötülüğü ile ortada.

Ancak bu karaktere olan ilgi ve beğeni de sosyal medya yansımalarında çok yüksek.

atv ekranlarında yayınlanan dizilerde kötü karakteri sevme, ona özenmeye yönelik bir bakış açısı olduğu görülüyor.

Dizi izleyicileri kötü karakterleri sevdikçe ve reyting de bu kötüler üzerinden ilerledikçe senaryoda bu karakterler daha fazla yer buluyor ve daha fazla kötülük yapıyor…

Diziler kötü karakterler sayesinde reyting alıyor ve yoluna devam ediyor aslında…

Sen Anlat Karadeniz’de Vedat’ın gidişinden sonra yine bir kötü karakter olan Genco’nun getirilmesinin altında da düşen reytingler yatıyor.

Anlaşılan Sen Anlat Karadeniz dizisinde ortaya çıkan tecrübeler atv’nin yeni dizileri Kimse Bilmez ve Canevim için de örnek teşkil etmiş.

Vedat gibi reyting getiren karakteri kaybeden Sen Anlat Karadeniz tökezlemişti.

Canevim ve Kimse Bilmez ise kendi kötü karakterleri üzerinden ilerleyecektir ve bu karakterlere de bir şey olmayacaktır.

İlgili Haberler