Şevval Sam’ın ismini ortaya atarak dolandırıcılık yaptılar!

14 Eylül 2018 Cuma, 11:46
Şevval Sam’ın ismini ortaya atarak dolandırıcılık yaptılar!

Yasak Elma dizisinde Ender karakterine hayat veren Şevval Sam ve şarkıcı Yeşim Salkım’ın ismini kullanarak dolandırıcılık yaptığı iddia edilen Ahmet Sina M. hakkında soruşturma başlatıldı.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, savcılığa ifade veren iki mağdur, şüphelinin kendisini stil danışmanı olarak tanıttığını, bu nedenle ona güvenerek sanatçıların takması üzere binlerce dolarlık takı verdiklerini, bu takıların bir daha geri dönmediğini ileri sürdü.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Müracaat İşlemleri Bürosu’na başvurarak ifade veren Beliz K., yaşananları şöyle anlattı: “Ahmet Sina M. isimli şahıs İstanbul Nişantaşı’nda bulunan kuyumcumu aramış.

‘Yasak Elma’ isimli dizinin ve Yeşim Salkım’ın stil danışmanlığını yaptığını ve ürünlerimi kullanmak istediklerini söylemiş. Reklamımızın yapılacağını düşündüğümüz Ahmet Sina M.’nin asistanı olduğunu söyleyen Sezer K. isimli kişiye 7 bin 960 dolar değerinde takıları geri getirmek üzere teslim ettim. Ürünler getirilmesi gereken tarihte getirilmedi. Telefonla aradığımızda ulaşamadık.”

Savcılığa ifade veren bir diğer mağdur Burcu T. ise Ahmet Sina M.’nin sosyal medyadan bir mesaj attığını, ‘Yasak Elma’ isimli dizide Şevval Sam’ın kullanması için ürünlerinden istediğini belirtti. Burcu T., reklamının yapılacağını düşünerek teklifi kabul ettiğini söyledi. Ahmet Sina M.’nin kendisinden 13 bin 485 lira değerindeki 10 adet takıyı, sekiz gün içinde teslim etmek şartıyla teslim aldığını ileri sürdü.

Ayrıca kendisini bir reklam karşılığı bin 600 lira daha dolandırdığını iddia eden Burcu T., Sezer isimli asistanı tarafından takıların teslim edileceğini söylediğini fakat teslimatın yapılmadığını ifade etti. Bu arada dosya hakkında daha önce takipsizlik kararı verilse de yapılan itirazı mahkemenin kabul etmesi üzerine soruşturmanın yeniden başlatıldığı öğrenildi.

“ÖNCE SANATÇIYLA KONUŞSUNLAR”

Ünlü sanatçı Yeşim Salkım, sanatçıların isimlerinin kullanılarak dolandırıcılık yapılmasıyla ilgili şunları söyledi: “Bu mesele çözülene kadar hiçbir firma sanatçının kendisiyle doğrudan temas kurmadan kimseye bir şey göndermesin. Instagram’da, Shapchat’te birlikte çekilmiş fotoğraflarımızı gösterip kandırıyorlar insanları. Böyle tiplerle karşılaşırlarsa ‘Verin sanatçının numarasını, kendisiyle konuşalım’ desinler. Zaten herhangi bir art niyet varsa o anda ortaya çıkar.”

şevval sam haberleri için

Yasak Elma haberleri için