Ana sayfa Dizi Arşivi Şöhret Dizisi | Konusu – Oyuncular – Fragmanlar – Bölümler – Video

Şöhret Dizisi | Konusu – Oyuncular – Fragmanlar – Bölümler – Video

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Özel Analiz – Şöhret, Gold Film’in yapımcılığında, yönetmenliğini Bahadır İnce’nin yaptığı senaryosunu Deniz Akçay’ın kaleme aldığı dram türündeki Türk televizyon dizisidir.

Ahu Türkpençe, Atilla Saral, Murat Ünalmış, Nurseli İdiz, Şebnem Dilligil gibi önemli isimlerin kadrosunda yer aldığı ATV ekranlarında yayınlanan dizi, 2 sezon boyunca devam etti ve 71. bölümüyle birlikte final yaptı.

KÜNYE:
Kanal: ATV
Yapımcı: Gold Film
Türü: Dram
Yayın Tarihi: 10 Kasım 2005- 25 Haziran 2007
Mekan: İstanbul
Süresi: 90 dakika
Müzik: eMg Müzik
Başrol: Ahu Türkpençe, Atilla Saral, Murat Ünalmış, Nurseli İdiz, Şebnem Dilligil.
Oyuncular: Türkan Kılıç, Onur Bayraktar, Burak Altay, Oya Okar, Bengi Öztürk, Kevork Türker, Ebru Gediz, Selma Ergeç, Yalçın Dümer, Orhan Aydın, Gökcan Gökmen, Muhammed Cangören, Keiko Belir Yarar,

GENEL İZLENİM:

Şöhret dizisi, sıradan bir hayat yaşayan Gülşen’in aşkı uğruna feda ettiklerinden sonra başına gelen kötü olaylar ile şöhret basamaklarını hızla tırmanarak zirveye çıkmasını ve büyük aşkı Mert ile onu çok seven Tuğra’nın aşkları arasında kalmasını konu alıyor. Yayınlandığı 2005-2007 yılları arasında çok sevilen dizi unutulmaz diziler arasında yerini aldı.

HİKAYESİ:

Kendi halinde lise mezunu orta halli bir ailenin kızı olan Gülşen, babasının vefatından sonra çalışmak zorunda kalmış okuyamamıştır. Çalıştığı butiğin müşterilerinden birinin verdiği davete tesadüfen katılan Gülşen orada ülkenin büyük yıldızlarından biri olan Mert Erdem ile tanışır. Birbirlerinden çok etkilenirler, ancak Gülşen gerçeği itiraf edemez.

Hızlı başlayan aşk, Mert’in annesinin de etkisiyle bir anda tepetaklak olur. O andan itibaren Gülşen’in aklında tek bir şey vardır. İntikam!

Butiğin devamlı müşterilerinden birinin yapımcı eşi, Gülşen’e oyunculuk teklifi yaptığında tereddütsüz kabul eden Gülşen, artık Işıl Türker olarak şöhretin basamaklarını bir bir çıkacaktır.

KARAKTERLER:

Oyuncu (Karakter)
Ahu Türkpençe (Gülşen Özer/ Işıl Türker)
Atilla Saral(Tuğra Soygüder)
Murat Ünalmış (Mert Erdem)
Nurseli İdiz (Müberra Erdem)
Şebnem Dilligil (Halime Özer)
Türkan Kılıç (Şebnem Tuna)
Onur Bayraktar (Hakan Özer)
Burak Altay (Serkan Özer)
Oya Okar (Gülçin Özer)
Bengi Öztürk (Yeşim)
Kevork Türker (Osman)
Ebru Gediz (Ömür Soygüder)
Selma Ergeç (Natalie)
Yalçın Dümer (Cihan Tuna)
Orhan Aydın (Mesut)
Gökcan Gökmen (Ebru)
Muhammed Cangören (Galip Özer)
Keiko Belir Yarar (Ayşin)

MEKANLAR:

Şöhret dizisinin çekimleri İstanbul’un çeşitli semtlerinde gerçekleştirildi.

JENERİK:

Şöhret dizisinin müzikleri eMg Müzik tarafından yapıldı. Dizinin jenerik müziği de yayınlandığı dönemde hafızalarda yer etti.

TÜM BÖLÜMLER:

Şöhret dizisi 10 Kasım 2005 tarihinde ATV ekranlarında yayınlanmaya başladı. Geniş bir izleyici kitlesi tarafından izlenen dizi, 2 sezon boyunca devam etti. Dizi, 25 Haziran 2007 tarihinde yayınlanan 71. bölümüyle final yaptı.

UNUTULMAZ SAHNELER

Şöhret dizisinin sahnelerinden bazılarını aşağıda izleyebilirsiniz;

YURT DIŞINDA ‘ŞÖHRET’ DİZİSİ

Türkiye’de gördüğü ilgiden sonra yurtdışında da ilgiyle izlenen Şöhret dizisi 2012 yılında Bulgaristan ‘da NOVA TV’de yayınlandı.