SON DAKİKA
8 Aralık 2022 19:45

SON HABERLER

Türkiye’yi yasa boğan kadın Neslican Tay’ın hayatı film oluyor… Başrol için sürpriz isme teklif gitti

Kanserle uzun yıllar mücadele veren bir isimdi O. 21 yaşındaki Neslican Tay, tek bacağının kesilmesine karşın dimdik durmayı başardı hayatta. O’nun hikayesi duyan hemen herkesi etkiledi. Genç kadın, nefes aldığı son güne kadar umudunu hiç yitirmedi ve başka insanlara da umut veren sosyal medya paylaşımlarıyla büyük dikkat çekti. 3 kez kanseri yendi ancak
1 yıl önce 2019 yılının Eylül ayında hayatını kaybetti.

Rize’de yaşayan Neslican Tay, tedavisi için İstanbul’a geldi ve ne yazık ki kurtarılamadı. Neslican Tay, artık aramızda değil ancak O’nun mücadelesi, azmi, hayata sıkı sıkıya tutunması, neşesi, coşkusu hala hatıralarda. Genç kadının şimdi hayatının film olması için özel bir çalışma hazırlanıyor.

Yapımını Ceylan Yapım, K.A Yapım, Cns Production’in yapımcılığını ise Ali Burak Ceylan, Serkan Günay ve Kerim Altıntaş’ın yaptığı ‘Demir Kadın Neslican’ isimli filmin hazırlıklarına başlandı. Filmin başrolü için Neslihan Atagül Doğulu’ya teklif gittiği haberleri bir anda gündeme bomba gibi düştü.

Atagül bilindiği gibi şu sıralarda Star TV’de yayınlanan Sefirin Kızı filminde rol almakta. Başarılı oyuncunun Neslican Tay gibi bir ismi canlandıracak olması ihtimali bile heyecan yarattı.

Medyada Neslican’ı Neslihan Atagül’ün oynayacağı şeklinde haberler yer almakta ancak resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Çekimler’in Neslican Tay’ın doğum günü olan 14 Mart’ta yapılacağı konuşulmakta.

NESLİCAN TAY KİMDİR?

Bursa doğumlu, 20 yaşındaki Neslican Tay ilköğretim ve lise eğitimini Rize’de tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mimarlık okumak isteyen Neslican, puanı iyi olmasına rağmen hedefindeki okulu kazanabilmek için tekrar üniversiteye hazırlandı. Araya tedavi süreci girdiği için eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican, hayatını kaybetmeden önce üniversite sınavına girmiş ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde psikoloji eğitimi görüyordu.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler