Ufak Tefek Cinayetler’de Kerim balonu, fos mu çıkacak? Hala bir numara göremedik de!

09 Ekim 2018 Salı, 18:18
Ufak Tefek Cinayetler’de Kerim balonu, fos mu çıkacak? Hala bir numara göremedik de!
Televizyongazetesi/Analiz
Ufak Tefek Cinayetler dizisinin yeni sezonu öncesinde yapılan tanıtımlar, diziye girecek olan yeni karakter El Turco’nun yarattığı hava öylesine farklıydı ki Kerim’le ilgili beklenti arttı.

Ufak tefek değil, daha büyük cinayetler gelecek dendi, izleyici de haliyle heyecanla izlemeye devam ediyor.

Beklentiyi büyük tutunca, dolayısıyla izleyiciyi tatmin etmeyen durumlar da daha büyük eleştiri alıyor.

Osman Sonant, diziye bambaşka bir hava getirdi. Hikayesi de sürecek görünen o ki… Geçmişte Merve ile aşk yaşadıklarını daha ilk bölümlerde öğreniverdik. Kimi izleyiciler, bu durumun hızlıca açıklanmasıyla gizemli hikayenin erken anlatıldığı kanısında.

Ancak diziye yapılan eleştiriler arasında en çok , bu hafta 36. bölümü yayınlanacak olan Ufak Tefek Cinayetler’de hala Kerim’in ortaya yeterince konulmadığı görüşü hakim. Kerim üzerinde yaratılan gizemin altı bir türlü doldurulamıyor! Kerim’den daha sert hareketler bekleyen izleyici, henüz tatmin edici bir sahne göremedi.

Perde arkasında bir şeyler yapıyor ama…

Emre ile iyi arkadaş olan Kerim, kimi zaman Burcu’nun arkasını temizlemeye yardım ediyor, kimi zaman Serhan’ın içeri alınması olayının arkasından çıkıyor. Geri planda eli kolu bir yerlere uzanıyor ve kimi olaylara el atıyor. Bunları ara ara görüyoruz. Ancak Sarmaşık’ta hala bir etkinliği yok. Merve yine at oynatıyor, Kerim izliyor.

Daha da önemlisi, Hannibal gibi yeni sezon fragmanlarında ortaya çıkan Kerim’den beklenti fazlasıyla büyük. Verilen alt mesajda korkutucu bir kişilik olarak gösterilen Kerim, ufak tefek değil büyük cinayetler söylemleriyle sunuldu. Üstelik bir psikopat olduğu da sıkça vurgulanıyor.

Kerim’in beklenen sahneleri muhtemelen daha gelmedi. İzleyici bir an önce görmek istese de sindirile sindirile gidecek konular ve bir anda harcanmak istenmiyor belli ki.. Fakat ekran başında diziyi takip edenler, aksiyon bekliyor. Her yeni haftada da umutlar azalıyor.

Bakın bir izleyici ne diyor:

“Kerim ‘in Merve’ nin yaptıklarına çok daha şiddetli şekilde karşılık vermesini, onu zora sokuşlarını merakla bekliyorum. Sırf Kerim nedeniyle diziye tekrar başladım. Ayrıca gençliğinde oldukça dinamik bir agresifliği olan Kerim ‘i yetişkinliğinde oldukça pasif ve durgun olarak izliyoruz. Ya çok zekice ve vurucu hamleler yapmalı ya da kendi elleri ile duvara itmeli. Çünkü birçok şeyin intikamı var. Rica ediyorum Kerim’ i salın!”

Başrollerinde Gökçe Bahadır, Mert Fırat, Aslıhan Gürbüz, Bade İşçil ve Tülin Özen’in yer aldığı dizinin bu hafta 36. bölümü yayınlanacak.

Neyse ki Kerim’in varlığını hissettireceği bir sahne izleyeceğiz yeni bölümde. Serhan’ın kırmızı arabasını ortalığa çıkartan Merve’nin hareketi, Kerim’i delirtecek ve sokak ortasında arabayı fena parçalayacak!

Merve’nin Kerim’i Sarmaşık’tan göndermek için bu kez bir başka oyun oynadığına şahit olacak yeni bölümde. Merve, Sarmaşık’taki kadınları toplayıp, Kerim’in köpeklerinin çocukları tehdit ettiğini söyleyerek köpeklerin görevlilerce alınmasını sağlayacak.

Kerim, bu olanlardan sonra Merve’ye bir kağıt imzalatıyor. Aralarında nasıl bir savaş başlayacağı merakla bekleniyor ama hala tansiyonun düşük olduğu görüşünde.

Bakalım yeni bölümde beklenen savaş tatmin edici sahnelerle gelecek mi?

Bu arada Oya’nın, Arzu’nun saklamaya çalıştığı ve cinayet aleti olduğunu düşündüğü Şamdan’ı alıp emniyete götürmek istediği de tanıtıma yansıdı. Son sahnede ise Oya’nın uçurumun kenarında ne yaptığı anlaşılamadı.

İşte 36. bölüm tanıtımı:

aslıhan gürbüz haberleri için

Osman Sonant haberleri için