SON DAKİKA
19 Mayıs 2019 23:26

SON HABERLER

Dr. Feridun Kunak Show – 18 Eylül 2018

Kanal 7 Televizyonu

Türkiye’de yayın yapan televizyon kanalıdır. Kanal Yeni Dünya Medya Grubu bünyesindedir. Kanalın tam adı Kanal 7 Televizyonu’dur. 27 Temmuz 1994 tarihinde kurulmuştur ve kurulduğu tarihten bu yana yayın faaliyetine devam etmektedir. Sağlıktan güzelliğe, sanattan spora birçok alanda farklı konunun ele alındığı Dr. Feridun Kunak Show izleyicisini bilgilendirmeye devam ediyor.

Programda, “Spor kas yapar mı? Yağlar kasla yer değiştirir mi? Kilo verirken doğru bilinen yanlışlar nelerdir? Kilo nasıl verilir? Kalıcı kilo verilir mi?” soruları yanıtlandı.

Dr. Feridun Kunak, zayıflatan, kolesterol ve şeker düşüren mucizevi avokado yağının yapımını anlattı. İçerisinde zeytinyağı ve avokado olan karışımın günde bir saat güneşte bekletilmesini söyleyen Kunak, on beş gün sonra süzüp yenmesini tavsiye etti.

Feridun Kunak, içerisinde tarçın, mahlep, çörekotu ve zencefil olan şekeri düşüren çok özel kür tarifini izleyicilerle paylaştı. Karışımın aç karnına yoğurtla birlikte yenmesi gerektiğini belirten Kunak, insülin iğnesi kullananların doktorlarına danışmalarını önerdi.

Programa bu bölüm İç Hatalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya konuk oldu.

Ayça Kaya, çağımızın hastalığı olarak bilinen kilo problemleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kaya, beş adımda kilo vermenin püf noktalarını aktardı. Ne kadar aç sofraya oturulursa o kadar çok yemek yeneceğini söyleyen Kaya, bunun için yemekten önce midenin doldurulması gerektiğini, böylece sofrada daha az yeme ihtiyacı olacağını söyledi. Ayrıca, yemeğin suyunun tabağa konmaması, ekmeğin yemeğin sonunda yenmesi gibi basit yöntemlerle kilo almama yollarını izleyiciye aktardı.

Programda son olarak Kaya, içerisinde soğan, domates, nane, maydanoz, enginar olan bağırsakları çalıştıran ve tok tutan enginarlı bulgur pilavı tarifini izleyicilerle paylaştı. Malzemeleri kavurduktan sonra pilavın hazır hale geleceğini belirten Kaya, bu tür sağlıklı yiyeceklerin mutlaka yenmesi gerektiğini aktardı.Kanal 7 TV Filmleri, Kanal 7 Dizileri, Kanal 7 Elif Dizisi, Kanal 7 Türkü Filmleri, Kanal 7 TV Filmleri, Kanal 7 Siyasi Programlar, Kanal 7 Tartışma Programı, Kanal 7 Gezi Programı, Kanal 7 Dünyayı Geziyorum, Kanal 7 Sağlık Programı, Kanal 7 Dr. Feridun Kunak Show,

Kanal 7, Hayat Görsel Yayıncılık Anonim Şirketine bağlıdır ve sahibi Yeni Dünya Medya Grubu’dur. Kanalın genel yayın yönetmenliğini Zahid Akman üstlenmektedir. Kanal 7’nin resim formatı ise 576i (16:9 SDTV) – 1080İ (HDTV)’dir. Kanalın yayın alanı Türkiye, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni kapsamaktadır. Kanalın genel merkezi Eyüp/İstanbul’da yer almaktadır. Kardeş kanallarını; Kanal 7 Avrupa, Ülke TV(HD) ve Radyo 7 olarak listeleyebiliriz. Kanalın web sitesi ise kanal7.com’dur. “Hayatın Tüm Renkleri Kanal 7’de” kanalın sloganıdır. Kanal 7’yi tüm Türkiye’den normal anten ile izleyebilirsiniz. Kanalın uydu yayınları ise Türksat 4A: 12095 H 4800 5/6 (SD) – 12103 H 8333 2/3 (HD), D-Smart: 27. kanal (SD/HD), Digitürk: 34. kanal (SD) – 334. kanal (HD), Türksat TKGS: 7. kanal (HD) – 307. kanal (SD) Kablo yayını ise S 13 (SD), Teledünya 60. kanal (HD) – 27. kanal (SD) şeklindedir. Kanalı aynı zamanda internet üzerinden takip edebilmek mümkündür. Kanal ilk logosunu 1994-1999 tarihleri arasında kullanmıştır. Kanal 7’nin Ana Haber Bülteni’ni Hülya Seloni sunmaktadır. Saat 21.00’de yayınlanan haber kuşağını ise Tümer Doğru sunmaktadır. Kanal 7 HD kanalla eş zamanlı olarak yayın yapan HD platformundaki eş kanalıdır. HD platformuna ise 2014 yılında geçmişlerdir. HD olarak yayınlanan programları diziler, dini programlar, yaşam-aktüel, çizgi film başlıkları altında listeleyebiliriz. -Diziler; Bir Garip Aşk, Elif, Hz. Yusuf, Hayat Dediğin. -Dini Programlar; Hayat Dersleri, Önden Gidenler, Necmettin Nursaçan ile Cuma Saatleri, Necmettin Nursaçan ile Haftasonu Sohbetleri. -Yaşam- Aktüel; Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum, Hilal Ergenekon ile Biz Bize, Kürşat ile Gündüz Gece, Kabe Yolları’nda. -Çizgi Film; Ella Bella Bingo, Cocomong, Impossible Curve Ball Kanal 7’de pek çok alanda televizyon programı yayınlanmaktadır. -Bunlardan bazıları şöyledir; Elif, Bir Garip Aşk, Gündüz Gece, İzzet Yıldızhan Show, Nasipse Olur, Dünyayı Geziyorum, Kanal 7 Yabancı Sinema Kuşağı, Önden Gidenler, Cuma Sohbetleri, Necmettin Nursaçan’la Haftasonu Sohbetleri, Dr. Feridun Kunak Show, Haftasonu Haberleri, Kanal 7 Haber Saati, Kanal 7’de Sabah, Başkent Kulisi, İskele Sancak, Hayvanlar Alemi, Kanal 7 Belgesel Kuşağı. Geçmişte yayınlanan programlarından bazıları ise şu şekildedir; Zeynep, Kalp Gözü, Keloğlan, Dumanlı Yol, Eksik Etek, Anne Yarısı, Cici Annem, Doksandokuz, Hicran, Kezban Yenge, Memleket Hikayeleri, İyi Aile Robotu, A Takımı, Hicran, Deli Yürek, Ekmek Teknesi, Kurtlar Vadisi Pusu, Acı Hayat, Canım Ailem, Büyük Yalan, Sıla, Hayatın Kıyısında, Yabancı Damat, Aliye, Olacak O Kadar, Yol, Müziklerin Efendisi, Doktorlar, Yer Gök Aşk, Adını Feriha Koydum gibi. Çocuklar için yayınlanacak olan çizgi film kuşağı ise şu şekildedir; Beyblade, Winx Club, Naruto, Hero: 10, Powerpuff Girls, Süngerbob, Tom ve Jerry, Johnny Bravo, Batman gibi.

İlgili Haberler