SON DAKİKA
22 Nisan 2019 01:09

SON HABERLER

Yasak Elma dizisiyle ilgili Fox TV’nin son kararı ne?

Fox TV’de ekrana gelen Yasak Elma dizisinin sezon arasında ortaya çıkan taciz skandalı, diziyi zor durumda bırakmıştı.

Talat Bulut’un sette bir asistanı taciz ettiği iddialarının savcılık tarafından takipsizlik verilmesinden sonra Bulut diziye devam etmişti.
Yapımcı firmanın kararı kimi çevreler tarafından eleştiri alırken, kanalın konuyla ilgili bakış açısı da merak edilmişti.

Vatan Gazetesi’nden Oya Doğan’ın sorularını yanıtlayan Fox TV Genel Müdürü Cenk Soner, yaşanan olaylar sonrasında ilk kez konuştu.

Bakın Cenk Soner, Yasak Elma ile ilgili sorulara nasıl yanıt verdi?

– Gelelim sezona… Yasak Elma neredeyse sezon sonunda başlamasına rağmen her hafta reytingini yükseltti. Bu hafta Yasak Elma’yı rakiplerinizden bir hafta önce girdiniz. Reytingi maça rağmen çok iyi geldi. Bu diziden böyle bir beklentiniz var mıydı?

Diziler sezon finaline giderken çok güçlenir. Tam da öyle bir dönemde başladı Yasak Elma ve kendisine ciddi bir izleyici kitlesi oluşturdu. Yazın da çok tekrarını yaptık ve her zaman izleyiciden karşılığını aldık. Bu kadar rekabetin içinde yerimizden memnunuz. Ama yeni sezonda yükselmesi sürpriz olmaz. Bu proje bunu yapabilecek potansiyelde…

– Yasak Elma dizisinde Talat Bulut’un genç bir çalışanı taciz ettiği iddiası gündeme bomba gibi düştü?

Biz bu olayın ne tanığıyız, ne de çok kapsamlı bir bilgimiz var. Günün sonunda biz kaseti satın alıyoruz. Böyle bir konuda da biz yargı kararına bakarız. Kanal olarak biz ancak ticari kararlar alırız… O noktada yargıya güvenmek zorundayız.

İlgili Haberler