Yasak Elma, son bölümüyle reytingde ne durumda?

02 Ekim 2018 Salı, 10:59
Yasak Elma, son bölümüyle reytingde ne durumda?
Televizyongazetesi/Analiz
Fox TV’nin Pazartesi akşamları yayınlanan dizisi Yasak Elma’nın 16. bölümü dün akşam ekrana geldi.

Yasak Elma dizisi 1 Ekim Pazartesi günü ekrana gelen 16. bölümüyle tüm kişiler kategorisinde 4.6 reyting ve 12.1 izlenme payı ile 6. sırada kendisine yer bulabildi.

Dizi AB grubunda ise 3,5 reyting ve 8.7 izlenme payı ile yine 6. sırada yer alabildi.

GEÇEN HAFTA NE OLMUŞTU?

Yasak Elma geçen hafta tüm kişilerde 4.65 reyting ve 12.2 izlenme payı ile 4. olmuştu. AB grubunda ise 4.11 reyting ve 10.78 izlenme payı ile 6. olmuştu.

Bu durum da gösteriyor ki, tüm kişiler kategorisinde yerini koruyan Yasak Elma, AB grubunda ise düşmeye devam ediyor.

DİZİYE ZARAR VEREN DURUM

Alihan ve Zeynep cephesinde yaşanan ayrılık, diziye zarar veriyor.

Sosyal medyada izleyici ikilinin arasında yaşanan durumdan hiç hoşnut değil.

Sette yaşanan taciz iddialarının reytinge de etkisi olduğu görülmekte.

Geçtiğimiz günlerde Hürriyet Gazetesi’nden Cengiz Semercioğlu’na bir röportaj veren Yasak Elma’nın yapımcısı Fatih Aksoy, taciz iddialarından sonra zaten bir düşüş beklendiği ama bu konu gündeme gelmemiş dahi olsa dizinin reytinginin düşüp düşmeyeceğinin de bilinemeyeceğini söylemişti.

Aksoy bir itirafta da bulunup şöyle söylemişti: “Bir tık düştü. Bu tartışmaların zaten olumlu yönde reytinglere yansıma ihtimali yoktu. Ama şunu da ölçme şansımız yok, bu olay yaşanmasaydı reytingler yükselir miydi, düşer miydi? Belki de biz koca bir yaz bunlarla uğraşırken yeni sezona iyi hazırlanamadık, rakiplerimiz daha iyi hazırlandı. Kısaca bu düşüşün başka etkenleri de olabilir.”

Reytingdeki düşüşün nedeni tam olarak bilinemese de Yasak Elma’nın sezonun güçlü dizileri Çukur ve Söz’ün gerisinde kalması ve Müge Anlı’nın programının yükselişi, diziyi alt sıralara indirdi.

 

 

eda ece haberleri için

onur tuna haberleri için