Yaşamayanlar dizisi bu akşam başlıyor! Dizide kim kimdir?

06 Eylül 2018 Perşembe, 14:49
Yaşamayanlar dizisi bu akşam başlıyor! Dizide kim kimdir?
Türkiye’nin ilk yerli vampir dizisi olma özelliğini taşıyan Yaşamayanlar, bu akşam 19:00’da BluTv’de ilk bölümüyle geliyor.

Dizinin yönetmenliğini; Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 filmi ile Hong Kong Asya Film Festivali’nden Yeni Yetenek ve Montreal Dünya Filmleri Festivali’nden de FIPRESCI ile Altın Zenith ödüllerini kazanarak büyük uluslararası başarılara imza atmış ve BluTV Özel Yapım’ı 7YÜZ dizisinin ‘Prosedür’ bölümünün yönetmeni olan Alphan Eşeli üstleniyor.

Dizinin konusu:

Mia, kendisini vampire dönüştüren Dmitry’yi öldürüp yeniden insan olmak için İstanbul’a gelir. Fakat kadim şehir İstanbul’un onun için başka planları vardır. Mia kendisini iyiyle kötünün, aşkla nefretin, yaşamla ölümün birbirlerine dönüştüğü soluk soluğa bir hikayenin tam merkezinde bulur. Bu hikayede ona eşlik edenlerse karanlık ve çekici Karmen, geçmişinde büyük bir sır barındıran savaşçı Numel ve İstanbul’un kenar mahallelerinde vampirlere karşı direnen avcılardır. Hepsinden de önemlisi, insanlar ve vampirler arasında büyük bir savaş başlamak üzeredir. Mia’nın en büyük sınavı ise büyük savaş başladığında kimin tarafında savaşacağıdır.

Çarpıcı konusuyla çok konuşulacak dizinin senaryosunu Şamil Yılmaz kaleme alırken dizinin görüntü yönetmeni Tariel Meliava ise izleyicileri gizemli ve heyecan dolu dünyanın içine sürükleyecek görüntülere imza atıyor.

Dizide kim kimdir?

MIA (ELÇİN SANGU)

164 yaşında bir vampir olan Mia, yıllar sonra İstanbul’a, hayatının en büyük amacını gerçekleştirmek için gelir. Onu vampire dönüştüren Dmitry’yi öldürüp yeniden insan olmanın hayalini kuran Mia’yı oldukça zorlu bir mücadele beklemektedir. Bu mücadele sırasında geçmişinden gelen biriyle yolu yeniden kesişecek, aşkın ve dostluğun nasıl bir his olduğunu tekrar hatırlayacak. Amacına giden yolda türlü tuzaklarla karşılaşacak Mia, yolun sonunda her şeyin aslında göründüğü gibi olmadığını fark edecek.

DMITRY (KEREM BÜRSİN)

“O, İstanbul’da yaşamıyor; İstanbul onun.” sözleri Dmitry’nin tarihin en güçlü vampirlerinden biri olduğunu anlatmaya yeter. 500 yaşında bir vampir olan Dmitry, onları yüzyıllar boyu karanlıklara sürükleyen, avlayan insanlara karşı büyük bir savaşın içine girecek. Gücün onun için her şeyden önemli olduğu bu mücadelede eski dostu Numel’i de amacına ortak etmeye çalışacak olan Dmitry, Mia ile insan olduğu zamanlardan bildiği bir duyguyu yeniden tadacak.

NUMEL (BİRKAN SOKULLU)

Karanlık geçmişini ardında bırakan kadim bir vampir o. “Kendimi ne insan hissettim, ne de vampir. İstanbul’da kan peşinde bir hayalet.” sözleriyle kendini anlatan Numel, Dmitry’nin karşısına çıkmasıyla karanlık geçmişini yeniden hatırlayacak. Dmitry’nin mücadelesine katılmamak için direnen Numel, bu uğurda bazı kayıplar verirken kimsenin bilmediği, elindeki gizli gücü koruyabilmek için tüm gücünü sarf edecek.

KARMEN (SELMA ERGEÇ)

Mia’nın gizemli akıl hocası Karmen. Hikayede “Pandora’nın Kutusu” o. İçindeki kinin kaynağı bilinmese de onunla olan mücadelesinde bir satranç oyuncusu kadar ustalıkla hamlelerini yapıyor. Mia’ya, Dmitry’den intikam alması için yardım ederken aslında kendi amacına ulaşabilmek için hareket ediyor. Geçmişi zamanla ortaya çıkacak olan Karmen, kartları yeniden dağıtacak.

ZEHRA (TÜRKÜ TURAN)

Avcılar’ın arasında belki de kendisini en dizginleyen kişi o. Fakat içinde yanan ateşe tanık oldukça işler değişecek. Bir ekibin parçası olsa da özgürlüğüne ve bağımsızlığına düşkün biri. Ama bu hayatta en çok istediği şey bu iki duygu değil; güç! Sadece güç!

MELİSA (NİLPERİ ŞAHİNKAYA)

Dmitry’nin gözde vampiri. Ona olan aşkı, sadakatinden bile büyük. Bu aşkın tıpkı kendileri gibi ölümsüz olduğunu düşünse de günün birinde karşısına çıkacak olan Mia, Melisa’nın tüm hayallerini alt üst edecek. Mia’nın sadece Dmitry’yi elinden alacağından değil, aynı zamanda onu amacından da saptıracağını düşünen Melisa hem Dmitry’yi kaybetmemek hem de tekrar karanlık dehlizlere dönmemek için her şeyi yapacak.

SERCAN (EFECAN ŞENOLSUN)

“Kızılkuyu! Kızılkuyuuuu…” denildiğinde akan sular durur onun için. Hayatının en güzel günlerini yaşadığı Kızılkuyu, vampirler yüzünden gerçekten kızıla büründü. Ama Sercan pes etmedi ve Avcılar ekibinin lideri olarak hayatının en büyük savaşına adımını attı. İçindeki öfke o kadar büyük ki vampirlerden kurtulmak için ailesini bile arkasında bıraktı. Bu isyankara ruhun yapamayacağı hiçbir şey yok.

birkan sokullu haberleri için

elçin sangu haberleri için