SON DAKİKA
29 Kasım 2022 02:15

SON HABERLER

Yeni sezona Ayrılık ve Skandal ile hukuk dizileri damgasını vuracak!

TelevizyonGazetesi.com/ Detay- Kış sezonu için geri sayım sürerken kanallar ve yapım şirketleri hummalı bir çalışma içerisinde. Yeni diziler, oyuncuları, mekanlar, senaryolar derken tüm sektörü büyük bir heyecan kaplamış durumda. Yeni sezonda birbirinden çarpıcı diziler ilk kez ekrana gelmeye hazırlanırken içlerinden ikisi ortak konusu ve ilk olmaları sebebiyle dikkat çekiyor.

Bu diziler Ayrılık ve Skandal. Ortak özellikleri ise her ikisinin de Türkiye’nin ilk hukuk dizileri olması. Her ikisi de yabancı yapımlardan uyarlama olan Ayrılık ve Skandal iddialı hikayeleri ve oyuncularıyla ekranlara bomba gibi gelmeye hazırlanıyor.

Ayrılık’ın duyurusu zaten uzun bir süre önce yapılmıştı. MF Yapım tarafından Fox TV için çekilecek olan Ayrılık, Split isimli Amerikan yapımı bir dizinin uyarlaması. Son derece iddialı oyuncuların yer aldığı dizide Sumru Yavrucuk, Gökçe Eyüboğlu, Tülin Ece, Yiğit Kirazcı, Sarp Akkaya, Fırat Altunmeşe ve Erdal Küçükkömürcü gibi oyuncular yer alıyor. Dizi, yıllar önce ortadan kaybolan babaları bir anda ortaya çıkan üç boşanma avukatı kız kardeşin hikayesini anlatıyor.

Skandal’la ilgili ilk bilgiler ise çok yeni geldi. ABD yapımı The Good Wife’ın Türkiye uyarlaması olan dizi Limon Yapım tarafından çekilecek. Dizinin oyuncularıyla ilgili kesinleşen bir bilgi henüz yok. Ancak başrol için Aslı Enver’e teklif götürüldüğü gelen bilgiler arasında.

2009-2016 yılları arasında Amerikan CBS kanalında yayınlanan dizinin konusu şöyle:

Alicia Florrick’in (Julianna Margulies) mutlu evliliği, bir gün internete düşen skandal görüntülerle kabusa dönüşür ve Amerika’da Şikago kentinin içinde olduğu Cook County Eyalet Savcısı olan kocası hapse düşer. Tüm bunlar üzerine Alicia Florrick eski mesleği olan avukatlığa döner. Kahramanımız üniversite yıllarında sevdiği adam olan Will Gardner’ın (Josh Charles) avukatlık bürosunda çalışmaya başlar.

Ayrılık ve Skandal, eylül ayında ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler