SON DAKİKA
13 Kasım 2022 10:14

SON HABERLER

Küçük Ağa dizisi konusu ve oyuncuları

Küçük Ağa dizisi konusu ve oyuncuları

Küçük Ağa, Kanal D’nin başrollerini Birce Akalay, Sarp Levendoğlu, Zeki Alasya’nın paylaştığı, başrollere Hakan Bilgin, Banu Zorlu, Ruhsar Öcal, Şükrü Türen, Emir Berke Zincidi, Kayhan Yıldızoğlu, Cansın Özyosun, Ozan Çobanoğlu, Sinem Ergin, Halil Doğan, Eda Elbir’in yer aldığı sıcak bir aile dizisidir.

İstanbul’un görmüş geçirmiş, varlıklı ailesinin kızı Sinem ve Urfalı zengin bir ağanın oğlu Ali, 10 senelik evliliklerini bir anda bitirme kararı almışlardır.

Sinem, özel bir hastanede nörolog uzman doktor olarak çalışmaktadır. Güzel, zeki ve etrafında kendisinin farketmediği bir ilgiye sahiptir. Ali yakışıklı, prezantabl, zeki ve bir reklam ajansının mihenk taşıdır. Çok önemli projelere imza atmıştır.

Anne ve babasının boşanma kararından çok etkilenen ve binbir türlü yaramazlığı yapma potansiyelinin yüksek olduğu, 6 yaşındaki Mehmet Can, anne ve babasının ayrılmaması için elinden geleni yapar. Evde, okulda ve mahallede onca yaramazlık, anne ve babasını tekrar bir araya getirmek için çare olmamıştır. Bu evlilikten pek de hoşnut olmayan, ayrı kültürlere ait aile büyüklerini işin içine karıştırır.

Küçük ağamız, temelde etrafındaki olumsuzlukları çocuk aklı ile çözmeye çalışan, günümüzde yaşanan aile ve çevre yaşantımızdaki değerlerin, ne denli önemli olduğuna değinmeye çalışarak, izleyiciye de kıssadan hisse sağlayan bir öykünün kahramanıdır.

Yapım: Erler Film

Yapımcı: Türker İnanoğlu

Uygulayıcı Yapımcı: Rezzan Diniz

Yönetmen: Aysun Akyüz-Erol Özlevi

Senaryo: Ahmet Yurdakul-Ozan Yurdakul-Sinan Yurdakul

Müzik: Aria

Oyuncular: Birce Akalay (Sinem), Sarp Levendoğlu (Ali), Zeki Alasya (Mehmet Ağa), Emir Berke Zincidi (Mehmet Can), Ruhsar Öcal (Nur Hanım), Hakan Bilgin (Maho), Banu Zorlu (Yeşim), Nazan Diper (Esma), Şükrü Türen (Adnan), Kayhan Yıldızoğlu (Burhan Dede), Cansın Özyosun (Arzu), Ozan Çobanoğlu (Bülent), Sinem Ergin (Deli Huriye), Halil Doğan (Amir Nusret) ve Ada Elbir (Ece Bebek)