SON DAKİKA
1 Aralık 2022 17:01

SON HABERLER

Kuruluş Osman’ın sezon finali reytingi başarılı, Sen Çal Kapımı fena değil, Cam Tavanlar sıkıntıda!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Kış sezonundan kalan dizilerin bir bir ekranı terk etmekte olduğu ve yaz dizilerinin de öne çıktığı günler yaşanıyor. Burak Özçivit’in başrolünde yer aldığı Kuruluş Osman dizisinin de 64. bölümü ile birlikte sezon finali yapıldı.

İlk iki sezonda çok başarılı işler ortaya koyan atv dizisi, milyonlarca izleyiciyi de ekran başına topladı. Kuruluş Osman’ın 64. bölüm sezon finali reytingleri kış dönemine göre biraz daha düşüktü. Ancak yine de yaz aylarında izleyici azlığı göz önüne alındığında çok iyi oranlar olduğu ve müthiş bir sezon finali yaptığı gerçeği ortada.

Savaş sahneleri ile çok dikkat çeken Kuruluş Osman dizisinin sezon finali tüm kişiler ve ABC1 gruplarında birincilik alırken, AB’de ise ikinci oldu. Dizinin twitter hesabından da bir teşekkür mesajı geldi: “Yapımcısı, oyuncuları, senaristi ve yönetmeni başta olmak üzere Kuruluş Osman dizisine emeği geçen tüm ekibe ve 64 bölümdür bizi yalnız bırakmayan izleyicilerimize teşekkür ederiz. Yeni sezonda görüşmek üzere..”

Sen Çal Kapımı dizisinin 42. bölümü de dün akşam ekrandaydı. Hande Erçel ile Kerem Bürsin ikilisinin 1 yıldır gündemde olan Sen Çal Kapımı dizisiyle yine iyi işler yaptığı reytinglerden de anlaşılıyor.

Bazı yaz dizilerinin zorlandığı şu dönemde 42. bölümü yayınlanan Sen Çal Kapımı, ortalama oranların biraz üzerinde sonuçlarla kendisini gösterdi. Dizi tüm kişilerde günü 6. bitirirken, AB ve ABC1’de ise 7. oldu.

Show TV’nin Cam Tavanlar dizisi ise AB’de biraz öne çıkan performansı ile Sen Çal Kapımı’yı bu kategoride kıl payı farkla geçti ve günü 6. sırada bitirdi. Ancak Cam Tavanlar dizisinin tüm kişiler ve ABC1 performansları biraz daha iyi olabilir. 3. bölümü yayınlanan dizi tüm kişilerde 12. olurken, ABC1’de ise günü 8. olarak bitirdi.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler